Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.05.2022

Rektorzy uczelni z konsorcjum EURECA-PRO w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego w Gliwicach

Rektorzy uczelni zrzeszonych w ramach konsorcjum EURECA-PRO odwiedzili Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie odbyło się 19 maja 2022 roku w ramach EURECA-PRO Review Week.

Na lotnisku w Gliwicach w Akademickim Ośrodku Szkolenia Lotniczego odbyły się loty zapoznawcze dla rektorów uczelni zrzeszonym w konsorcjum EURECA-PRO. Goście odbyli je w towarzystwie instruktorów na samolotach AT-3 będących na wyposażeniu ośrodka.

Po zakończonych lotach dr hab. inż. Jarosław Kozuba, prof. PŚ, Dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej przedstawił gościom zakres działalności Centrum, w tym elementy szkolenia pilotów i mechaników lotniczych oraz zaprezentował plany dalszej rozbudowy infrastruktury lotniskowej.

Całości wydarzenia przewodniczył prorektor ds. nauki i rozwoju prof. Marek Pawełczyk, który w towarzystwie prorektora ds. ogólnych prof. Bogusława Łazarza wręczył przybyłym gościom pamiątkowe certyfikaty, potwierdzające odbycie lotu zapoznawczego.