Start - Aktualności - Rekrutacja na studia Ii stopnia
Kształć się z najlepszymi! Ruszyły zapisy na studia magisterskie na Politechnice Śląskiej!
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Rekrutacja na studia II stopnia
17 stycznia 2024 roku ruszyła rekrutacja na studia II stopnia. Kandydaci mają do wyboru ponad 40 kierunków. Nowością jest kierunek – energetyka jądrowa.
Propozycja Politechniki Śląskiej jest bardzo szeroka i obejmuje wiele bardzo interesujących kierunków, dając ich absolwentom możliwości poszerzenia i pozyskania nowej wiedzy w wielu obszarach niezbędnych przy budowaniu kariery zawodowej.
Po raz pierwszy można aplikować na nowy kierunek studiów II stopnia – energetyka jądrowa. Kształcenie w zakresie inżynierii jądrowej jest odpowiedzią naszej uczelni na potrzebę stopniowego zastępowania konwencjonalnych źródeł energetycznych źródłami bezemisyjnymi, a co za tym idzie na duże zapotrzebowanie rynku na wykwalifikowanych absolwentów uczelni wyższych.
Proces rekrutacji rozpoczyna się 17 stycznia 2024 i potrwa do 19 lutego 2024 roku. Szczegółowy harmonogram na stronie Harmonogram – Rekrutacja na Politechnikę Śląską (polsl.pl).
Kandydaci mogą wybierać z ponad 40 kierunków.
Szczegóły na stronie: Wyszukiwarka studiów drugiego stopnia – Rekrutacja na Politechnikę Śląską (polsl.pl).
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Politechnice Śląskiej – zapraszamy do kontaktu.
Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się z nami!
tel. 32 400 30 55 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:15-14:45)
e-mail: rekrutacja@polsl.pl
Ostateczny termin rejestracji na studia kończy się za:
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Playlista
4 Videos
Czytaj więcej
Studia będę wspominał jako jeden z lepszych okresów w moim życiu. Przez cały ten czas aktywnie działałem w Samorządzie Studenckim, co polecam gorąco każdemu, z uwagi na możliwość zdobycia szerokiego wachlarza umiejętności miękkich, czy jako doskonałe uzupełnienie zdobywanej w trakcie zajęć wiedzy technicznej. Niewątpliwie największym jednak atutem działalności w tej organizacji była możliwość poznania szerokiego grona fantastycznych osób, zarówno z Politechniki Śląskiej, jak również z innych Uczelni w kraju. Cały czas powtarzam, że działalność w samorządzie to z jednej strony dużo wyzwań i ciężkiej pracy, ale z drugiej strony jest to przede wszystkim okazja do dobrej zabawy w grupie przyjaciół i znajomych. Nie ma zresztą, w mojej opinii, gorszego sposobu na zmarnowanie czasu studiów niż "samo chodzenie na zajęcia", bez zaangażowania się w dodatkowe aktywności dostępne na Uczelni takie jak koła naukowe, wymiany zagraniczne czy organizacje studenckie. Aktywne wykorzystanie czasu studiów umożliwia doskonały start w karierze zawodowej, co mogę potwierdzić swoim przykładem, ponieważ znalezienie pracy w zawodzie, zaraz po skończeniu studiów nie było problemem. Na tym jednak możliwości się nie kończą. Dobrym przykładem jest chociażby program doktorat wdrożeniowy, który rozpocząłem w tym roku, a który umożliwia z jednej strony zdobywanie doświadczenia zawodowego, a z drugiej poszerzania wiedzy i uzyskania kolejnego tytułu naukowego. Program ten polecam szczególnie tym, którzy cenią sobie praktyczne zastosowanie nauki, w tym przypadku poprzez realizację projektu, którego celem jest tytułowe wdrożenie w wybranej gałęzi gospodarki.
Czytaj więcej
I am a Masters Student at Silesian University of Technology. If I conclude my experience so far there is no doubt that it has been a splendid journey of one and a half year. I am talking about all aspects including studying social life. Professors are highly cooperative laboratories are well equipped with state-of-the-art equipment which one need to get hands on experience in respective field. Along with this I have made great friends.
Czytaj więcej
Pochodzę z województwa opolskiego, gdzie Politechnika Śląska cieszy się bardzo dobrą opinią. W klasie maturalnej nie trzeba było mnie długo namawiać na wzięcie udziału w dniach otwartych naszej Uczelni. Bogato wyposażone laboratoria oraz atmosfera w społeczności studenckiej wywołały na mnie ogromne wrażenie. Podczas studiów nauczyciele akademiccy z Wydziału Mechanicznego Technologicznego zarazili mnie pasją do inżynierii materiałowej, którą studiowałam. Nauka na studiach stała się przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. Dzięki mojemu zaangażowaniu i pomocy ze strony wykładowców, brałam udział w konferencjach i byłam współautorką artykułów naukowych. Studia na Politechnice Śląskiej zakończyłam otrzymując medal Omnium Studiosorum Optimo dla najlepszych absolwentów wraz z nagrodą Rektora I stopnia. Obecnie jestem doktorantką we Wspólnej Szkole Doktorskiej, dzięki czemu mogę w dalszym ciągu rozwijać swoje zainteresowania badawcze. Cieszę się, że jestem częścią Politechniki Śląskiej- może i Ty dołączysz?
Poprzedni
Następny