alo1
Autor: Martin Huć     Publikacja: 22.09.2023

Przywitali pierwszoklasistów grą terenową

Uczniowie klas drugich Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Śląskiej zorganizowali dla pierwszoklasistów grę terenową w Parku Chrobrego w Gliwicach.

- Podobnie jak przed rokiem zorganizowaliśmy tę zabawę, bo uczniowie ją polubili – mówi Magdalena Danek, nauczycielka w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Śląskiej, która koordynowała tę akcję.

Uczniowie utworzyli osiem drużyn (sześć drużyn sześcioosobowych oraz dwie mające w składzie siedem osób) i zmierzyli się w dziesięciu przeróżnych konkurencjach.

Cała zabawa rozgrywała się w Parku Chrobrego. Pierwszoklasiści rywalizowali m.in. w szachach, przeciąganiu liny, rzucie dyskiem oraz konkurencjach takich jak „Just dance”, „Jaka to melodia?” czy w quizie o nauczycielach. Sprawdzono więc nie tylko wiedzę, ale umiejętności sportowe czy taneczne. Ostatecznie jednak przede wszystkim chodziło o dobrą zabawę i integrację.

Zwycięstwo przypadło drużynie numer 5 w składzie: Julia Grundaj, Hanna Radomska, Hanna Sprung, Paulina Niemiec, Mateusz Wyciszkiewicz oraz Marek Smolnik.

- Wymieszaliśmy ze sobą uczniów dwóch klas, aby przy okazji mogli się lepiej poznać. W każdej grupie było także dwóch przewodników z II klasy. Gratulujemy zwycięzcom, a klasom drugim oraz opiekunom dziękujemy za wspaniałą zabawę. Uczniom ponownie bardzo podobała się ta forma zabawy – podsumowuje Magdalena Danek.

Zdjęcia Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Śląskiej

alo2

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie