na zdjęciu uczestnicy projektu podczas spotkania
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.10.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Projekt RobotCooperation – bezpłatne kursy dla studentów

W dniach od 26 do 27 września 2024 roku w miejscowości Kahramanmarash w Turcji odbyło się piąte, ostatnie spotkanie partnerów realizujących projekt RobotCooperation. Celem projektu jest stworzenie kompleksowego programu edukacyjnego, dzięki któremu będzie można wykorzystywać roboty humanoidalne w procesie edukacji. Osoby zainteresowane tą tematyką mogą skorzystać z bezpłatnych kursów online.

Partnerami projektu są: KAHRAMANMARAS SUTCU IMAM UNIVERSITESI (Coordinator) (Turkey), POLITECHNIKA SLASKA (Poland), ARDA Beratung & Bildung GmbH (Germany), GAZI UNIVERSITESI (Turkey), UNIVERSITAT JAUME I DE CASTELLON (Spain). Politechnikę Śląską reprezentowała dr hab. inż. Magdalena Palacz prof. PŚ. W trakcie spotkania partnerzy podsumowali stan realizacji zadań w projekcie oraz omówili planowane działania kończące program.

Efektem projektu jest proponowany kurs online poświęcony nauce programowania robota Pepper. Jest to uniwersalny kurs, dostępny po zalogowaniu się w platformie LMS (opartej na Moodle). Kurs, skierowany do studentów i wszystkich zainteresowanych programowaniem robota humanoidalnego, dostępny jest w pięciu językach (angielski, polski, hiszpański, niemiecki i turecki).

Partnerzy projektu zachęcają wszystkie osoby zainteresowane tematyką robotów humanoidalnych do zalogowania się w kursie i przetestowaniu go. Materiały zostały opracowane w takiej formie, aby można było samemu spróbować zmierzyć się z oprogramowaniem robota Pepper. Kurs jest darmowy i dobrowolny, partnerzy chętnie zapoznają się z uwagami użytkowników w celu jego udoskonalenia.

Więcej informacji o projekcie na stronie: http://robotcooperation.com/, natomiast lista dostępnych kursów na stronie: http://robotcooperation.com/lms/?redirect=0.

RobotCooperation 2

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie