Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 24.09.2021

Programy Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD)

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) przygotowała kolejne programy skierowane do studentów i pracowników naukowych. Program RISE przeznaczony jest dla doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostek badawczych z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec. Natomiast program Go-East Summer Schools ma na celu zainteresowanie niemieckich studentów ofertą szkół wyższych w krajach Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej.

Program RISE (Research Internships in Science and Engineering) skierowany jest do doktorantów, pracowników naukowych oraz jednostek badawczych z całego świata zainteresowanych współpracą z praktykantami z Niemiec. W projekcie biorą udział studenci następujących dziedzin: biologia, chemia, fizyka, nauki o Ziemi, inżynieria, medycyna.

Oferty praktyk można składać online do 15 października 2021 r.
Wszystkie informacje nt. uczestnictwa w programie

Program Go-East Summer Schools ma na celu zainteresowanie niemieckich studentów ofertą szkół wyższych w krajach Europy Wschodniej i Środkowo-Wschodniej. Jest to doskonała okazja do promocji szkoły wyższej wśród studentów z Niemiec. Informacje na temat szkół letnich uczestniczących w programie umieszczane są w bazie DAAD, a także udostępniane studentom w formie materiałów promocyjnych. W ramach programu Go-East Summer Schools niemieccy studenci mogą otrzymać stypendium na udział w wybranej przez siebie szkole letniej.

Termin zgłoszeń szkół letnich do programu upływa 8 listopada 2021 r.
Wszystkie informacje nt. uczestnictwa w programie