Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Prof. Janusz Kotowicz wiceprezesem Zarządu Stowarzyszenia Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa

Prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, prof. Janusz Kotowicz, ponownie został wybrany na wiceprezesa zarządu Stowarzyszenia Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa. Wybory odbyły się 20 marca w Katowicach.

20 marca 2024 roku, w Instytucie Technik Innowacyjnych EMAG w Katowicach, odbyło się Zwyczajne Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia Śląsko-Małopolskiej Doliny Wodorowej, podczas którego zaprezentowana została strategia Stowarzyszenia i portal wymiany informacji.

Dodatkowo, w związku z upływem pierwszej kadencji, odbyły się wybory do Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Profesor Janusz Kotowicz, prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym został po raz drugi wybrany na wiceprezesa Zarządu Stowarzyszenia Śląsko Małopolska Dolina Wodorowa.

Poza prorektorem, w skład zarządu, któremu przewodniczy prezes Mirosław Skibski, weszli także: prof. dr hab. inż. Konrad Świerczek (AGH), Mariusz Świąder (Urząd Marszałkowski), dr hab. inż. Paweł Pichniarczyk (Instytut ICiMB), Emilia Makarewicz (POLENERGIA S.A.), Grzegorz Semerjak (ORLEN Południe S.A.).

Przypominamy, że Śląsko-Małopolska Dolina Wodorowa została powołana przez osoby fizyczne związane samorządem, uczelnie, spółki paliwowe i energetyczne. Obecnie w jej skład wchodzi 18 Członków Założycieli oraz 25 Członków Wspierających.

Misją gospodarczą Stowarzyszenia ŚMDW jest wspieranie rozwoju gospodarki wodorowej oraz dążenie do zbudowania gałęzi śląsko-małopolskiego przemysłu wodorowego, w tym opartego o produkcję wodoru w procesie elektrolizy z wykorzystaniem energii produkowanej z instalacji OZE oraz jego wykorzystanie w energetyce, w tym cieplnej, transporcie i infrastrukturze oraz przemyśle.

Misją społeczną Stowarzyszenia ŚMDW jest uświadamianie, kształcenie oraz włączanie interesariuszy, w tym szeroko rozumianego społeczeństwa oraz przedstawicieli sektora edukacyjnego, sektora naukowego, sektora badawczo-rozwojowego, sektora gospodarczego i sektora publicznego w procesy związane z budową gospodarki wodorowej oraz dążenie do konsensu społecznego dotyczącego roli wodoru w sprawiedliwej transformacji energetycznej województw śląskiego i małopolskiego, ku uzyskaniu neutralności emisyjnej do 2050 r.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie