Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 27.06.2022

Prof. Janusz Kotowicz przewodniczącym Kolegium Prorektorów  

Prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz po raz drugi został przewodniczącym Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Rozwoju i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym publicznych wyższych szkół technicznych.  

W dniach 22-24.06.2022 r. w Akademii Morskiej w Szczecinie odbyła się Konferencja Kolegium Prorektorów ds. Nauki i Rozwoju publicznych wyższych szkół technicznych oraz Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Rozwoju i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym publicznych wyższych szkół technicznych. 

W spotkaniu uczestniczyło 41 przedstawicieli szkół wyższych. Politechnikę Śląską reprezentowali: prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. dr hab. inż. Janusz Kotowicz oraz prorektor ds. ogólnych prof. dr hab. inż. Bogusław Łazarz. 

Jednym z punktów wydarzenia był wybór nowego przewodniczącego oraz prezydium Kolegium Prorektorów ds. Ogólnych, Rozwoju i Kontaktów z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym. Jednogłośnie na przewodniczącego po raz drugi został zaakceptowany prof. Janusz Kotowicz, zaś w skład nowego prezydium Kolegium zostali powołani: prof. Michał Wieczorowski z Politechniki Poznańskiej, prof. Rafał Wiśniowski z AGH w Krakowie oraz prof. Adam Woźniak z Politechniki Warszawskiej. W prezydium na kolejną kadencję pozostał prof. Bogusław Łazarz z Politechniki Śląskiej. 

Podczas konferencji wicewojewoda zachodniopomorski - Mateusz Wagemann - odczytał list od Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka, skierowany do członków kolegiów. W spotkaniu wzięła udział również Anna Marciniak z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Podczas obrad poruszono m.in. tematykę możliwości finansowania projektów B+R ze środków Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dyskutowano również o ewaluacji jednostek naukowych.  

Uczestnicy konferencji mieli okazję zobaczyć m.in. najnowsze laboratoria badawcze, przeznaczone dla badań offshore, zainstalowane na statku m/s Nawigator XXI.  

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie