Moneta 50 Jahre Kniefall von Warschau
Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 12.03.2021

Pracownik Politechniki Śląskiej z wyróżnieniem ambasadora Niemiec

Mgr Renata Pelka, starszy asystent w Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej, została wyróżniona przez ambasadora Niemiec w Polsce za zaangażowanie w budowanie przyjaźni i porozumienia polsko-niemieckiego.

Z okazji 50. rocznicy wizyty w Polsce Willy’ego Brandta i jego oddania hołdu przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie obywatele Niemiec i Polski zostali uhonorowani za pracę na rzecz budowania relacji polsko-niemieckich. Wspomniane wydarzenie przeszło do historii ze względu na gest dokonany przez ówczesnego kanclerza RFN, który uklęknął na stopniach Pomnika w Warszawie, oddając hołd ofiarom niemieckich zbrodni. Sytuacja ta stała się symbolem uznania niemieckiej winy oraz znakiem pojednania pomiędzy Polakami i Niemcami.

Wyróżnione osoby otrzymały zestaw okolicznościowych monet, wyemitowanych z okazji upamiętnienia symbolicznego gestu klęczącego kanclerza RFN – „50 Jahre Kniefall von Warschau”. Wśród nagrodzonych osób znalazła się mgr Renata Pelka, starszy asystent w Studium Języków Obcych.

Wyróżnienie jest dla mnie miłym zaskoczeniem, z którego bardzo się cieszę, które wiele dla mnie znaczy i daje mi wiele satysfakcji. To dla mnie wielki zaszczyt znaleźć się w gronie 50. wyróżnionych osób, a także zobowiązanie do dalszej pracy, któremu postaram się sprostać. Wyróżnienie dodaje mi energii i motywacji do kontynuowania i udoskonalania pomysłów w dalszej działalności

mgr Renata Pelka

Renata-Pelka

Mgr Renata Pelka prowadzi zajęcia z języka niemieckiego, w ramach których studenci mają możliwość uczestnictwa w międzynarodowych telekolaboracyjnych projektach językowych. Należy do Komitetu Głównego organizującego Ogólnopolską Olimpiadę Języka Niemieckiego dla Studentów Wyższych Uczelni Technicznych, Rady Studium, Komitetu Organizacyjnego Konferencji i Warsztatów organizowanych przez Studium Języków Obcych, Zespołu ds. CLIL i PBL.