zdjęcie grupowe uczestników gali rozdania złotych indeksów
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 15.04.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Poznaliśmy zwycięzców konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”

Poznaliśmy zwycięzców ósmej edycji konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. Laureaci otrzymali indeks uczelni lub punkty preferencyjne w postępowaniu rekrutacyjnym.

Wydarzenie adresowane jest do uczniów szkół ponadpodstawowych a jego celem jest rozwijanie zainteresowania młodzieży wiedzą z wybranych obszarów i dziedzin, a także promowanie szczególnie uzdolnionych uczniów. Konkurs składa się z dwóch etapów, podczas których uczniowie rozwiązują zdania oceniane przez komisję złożoną z nauczycieli akademickich. Główną nagrodą dla laureatów I stopnia są miejsca na niemal wszystkich kierunkach studiów na Politechnice Śląskiej, a dla laureatów II i III stopnia punkty preferencyjne w postępowaniu rekrutacyjnym. 

­– Cieszę się, że możemy gościć na Politechnice Śląskiej najzdolniejszą młodzież z całej Polski. Chciałbym przede wszystkim serdecznie Państwu pogratulować uzyskania tak wysokich wyników w konkursie. Zadania w tym roku nie były łatwe, a konkurencja duża. Fakt, że znaleźliście się wśród laureatów oznacza, że wykazaliście się bardzo wysokim poziomem wiedzy w zakresie nauk ścisłych – powiedział prof. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studenckich i kształcenia.

konkurs o złoty indeks Fot. Marrtin Huć (35)

Tegoroczna edycja konkursu, podobnie jak poprzednia miała zasięg ogólnopolski. Oprócz uczniów szkół województwa śląskiego, wśród laureatów znaleźli się uczniowie z Poznania, Andrychowa, Rzeszowa, Mielca, Oleśnicy, Wielunia, Krosna, Nowego Targu oraz Nowego Sącza.

– Ten konkurs to bardzo ciekawa inicjatywa. Można spróbować swoich sił, a przy okazji wygrać wstęp na uczelnię i trochę mniej martwić się wyniki matury – mówi Franciszek Trzeciak z I Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie, który jest podwójnym laureatem konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”. W ub. roku Franciszek zdobył indeks na naszą uczelnię a w tym roku jest laureatem nagrody II stopnia z informatyki i III stopnia z fizyki. Laureat chce studiować automatykę i robotykę.

Indeks zdobyła także Martyna Kupidłowska z I LO w Gliwicach. – Konkurs nie był ani bardzo trudny ani bardzo łatwy. Czas jaki mieliśmy na zdania był adekwatny do stopnia trudności, więc idealnie się z nim wyrobiłam. To była też okazja, aby troszeczkę poćwiczyć umysł – mówiła Martyna.  

Konkurs „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” składa się z dwóch etapów i polega na rozwiązaniu zadań konkursowych. Laureaci I stopnia są przyjmowani na pierwszy rok studiów bez postępowania kwalifikacyjnego na kierunki: analityka biznesowa, matematyka, zarządzanie projektami, oraz kierunki inżynierskie, z wyjątkiem kierunku architektura. Nagrodą dla laureatów II stopnia i III stopnia są dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym.

Ostatecznie w konkursie „O złoty indeks Politechniki Śląskiej” przyznano 22 nagrody I stopnia, 13 nagród II stopnia oraz 14 nagród III stopnia.

konkurs o złoty indeks Fot. Marrtin Huć (57)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie