Na zdjęciu widzimy 4 osoby stojące w Sali konferencyjnej, które podpisały porozumienie. Za nimi na ścianie biały ekran i białe fotele. Przed nimi stoi model robota mobilnego
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 07.12.2021

Powstało pierwsze polskie interdyscyplinarne konsorcjum naukowo-badawcze

W Katowicach w ramach szczytu Cyfrowego ONZ-IGF 2021 podpisane zostało porozumienie w sprawie utworzenia Śląskiego Centrum Inżynierii Prawa, Technologii i Kompetencji Cyfrowych CYBER SCIENCE. Będzie to pierwsze polskie interdyscyplinarne konsorcjum naukowo-badawcze łączące technologię, Legal Engineering oraz kompetencje cyfrowe.

Porozumienie podpisał Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prof. dr hab. Ryszard Koziołek, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak oraz Dyrektor Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej Wojciech Pawlak.

Porozumienie podpisane zostało 6 grudnia 2021 roku podczas odbywającego się w Katowicach szczytu cyfrowego ONZ-IGF 2021. To najważniejsze cyfrowe wydarzenie tego roku. Szczyt odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Uczestniczą w nim ministrowie cyfryzacji z różnych zakątków świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. To na tym wydarzeniu zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.