Autor: Jadwiga Witek     Publikacja: 08.03.2021
Powołano Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan.

Kamień milowy we współpracy z Uniwersytetem Yanshan w Chinach

Współpraca Politechniki Śląskiej z Uniwersytetem Yanshan zacieśnia się i rozwija. W lutym 2021 r. został powołany Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan.

Uniwersytet Yanshan (YSU) jest największym uniwersytetem w prowincji Hebei, w Chinach.  Obecnie YSU kształci 38 000 studentów. Zatrudnia 3200 pracowników wydziałów, z czego 2200 to pełnoetatowi nauczyciele, w tym 489 profesorów i 667 profesorów nadzwyczajnych.

Zostaliśmy poinformowani przez Uniwersytet Yanshan, że ich wniosek o utworzenie Europejskiego Instytutu Uniwersytetu Yanshan w Polsce wspólnie z Politechniką Śląską został zatwierdzony przez Departament Edukacji prowincji Hebei. Europejski Instytut Uniwersytetu Yanshan jest międzynarodowym projektem edukacyjnym realizowanym w Polsce w ramach chińskiego programu Overseas Education Project. Dla Uniwersytetu Yanshan jest to pierwszy projekt zagraniczny tego typu.

Europejski Instytut Uniwersytetu Yanshan został założony we współpracy z Politechniką Śląską. Obie uczelnie będą rekrutować studentów na wspólny program.

Studenci, którzy spełnią wymogi ukończenia studiów na obu uczelniach, otrzymają świadectwo ukończenia studiów i dyplom licencjata Uniwersytetu Yanshan oraz dyplom inżyniera Politechniki Śląskiej.

Kształcenie studentów zrekrutowanych w Polsce potrwa 3,5 roku. W tym czasie mogą oni studiować w Chinach przez jeden lub dwa semestry.

Z kolei studia dla studentów zrekrutowanych w Chinach trwają przez okres 4 lat. Dlatego też przyjęto model "1+3". Oznacza to, że studenci będą studiować w YSU na pierwszym roku, a w kolejnych 3 latach przyjadą na studia do Polski.

Instytut Europejski Uniwersytetu Yanshan oferuje 5 kierunków studiów: "Projektowanie mechaniczne, produkcja i automatyka", "Elektronika i technologia", "Automatyka", "Inżynieria i technologia chemiczna", "Elektrotechnika i automatyka".

Spodziewamy się, że pierwszy nabór na tego rodzaju studia rozpocznie się w sierpniu 2021 roku.

Lorem ipsum

Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur Pobierz
Lorem_ipsum_26_3_2020.pdf Pobierz

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie