Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Martin Huć     Publikacja: 15.05.2024

Postaw na naukę! Szkoła Popularyzacji Nauki

Szkoła Popularyzacji Nauki to innowacyjny w Polsce projekt, w ramach którego prowadzone są zajęcia w zakresie komunikacji naukowej. Wydarzenie skierowane jest do studentów, doktorantów i nauczycieli oraz wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoje kompetencje dydaktyczne w sferze prezentacji zagadnień naukowych oraz wyników badań. Trzej trenerzy: Andrea Brunello, Edward Duca oraz David Price poprowadzą warsztaty w oparciu o metodę STEAM (ang. STEAM: science, technology, engineering, the arts, mathematics; nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka), teatr naukowy oraz nowoczesny sposób opowiadania historii.

Warsztaty będą odbywały się w dniach 3 i 4 czerwca 2024 w godz. od 8:00 do 16:00 w spinPLACE przy ul. Bankowej 5 w Katowicach. Zgłoszenia przyjmujemy do 24 maja poprzez formularz: https://formularze.us.edu.pl/site/index/857

Warsztaty prowadzone są w języku angielskim i są wydarzeniem bezpłatnym.

Współczesna komunikacja naukowa zwraca się w stronę ekspresji teatralnej oraz tworzenia emocjonalnych opowieści, które dzięki zaawansowanym technikom prezentacji, otwierają naukę na nowych odbiorców. Właśnie dlatego podczas spotkań z trenerami, uczestnicy zapoznają się ze sposobami tworzenia dramaturgii w sposób absorbujący widzów. Liczymy, że warsztaty będą okazją nie tylko do rozszerzenia obecnych lub przyszłych kompetencji zawodowych, ale również przestrzenią do dzielenia się doświadczeniami w zakresie nauczania i odbioru nauki w szkołach i uczelniach.

Celem Szkoły Popularyzacji Nauki jest rozwijanie pasji oraz zwiększenie możliwości edukacyjnych w dziedzinie współczesnych metod dydaktycznych.

Zapraszamy do uczestnictwa!
https://us.edu.pl/event/postaw-na-nauke-szkola-popularyzacji-nauki/

Poznaj naszych trenerów:

dr Edward Duca – starszy wykładowca na Uniwersytecie Maltańskim, koordynator Festiwalu Science in the City, członek zarządu EUSEA (European Science Engagement Association).

Andrea Brunello – badacz, dramaturg, reżyser, aktor, nauczyciel, popularyzator nauki i podcaster. Wykłada teorię i praktykę opowiadania historii naukowych na Uniwersytecie w Trydencie oraz jest zaangażowany w ONSCI – Officina di Narrazione della Scienza w Bolonii, będącą coroczną letnią szkołą poświęconą nauce komunikacji poprzez opowiadanie historii. Andrea Brunello jest również założycielem i dyrektorem Teatru Portland w Trydencie.

David Price – brytyjski naukowiec plenerowy, pisarz, trener klasy mistrzowskiej FameLab. Specjalizuje się w niezwykle mobilnych i inspirujących formach przekazywania wiedzy naukowej. W 2007 roku dołączył do szkoły Science Made Simple. Podróżuje po świecie jako naukowiec plenerowy – artysta uliczny, który wykonując zaskakujące doświadczenia naukowe, przekazuje wiedzę w prosty i przyjemny sposób. Za swoje innowacyjne pomysły i wkład w kreatywne szerzenie nauki otrzymał Nagrodę Josha na Festiwalu Naukowym w Manchesterze

Wydarzenie sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.
Wydarzenie jest dofinansowane także ze środków Województwa Śląskiego - Współorganizatora Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie