Na zdjęciu widzimy hangar lotniczy Politechniki Śląskie. Jest to duża hala w kolorze szarym
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.01.2023

Posiedzenie Rady Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej

24 stycznia 2023 roku w Gliwicach odbyło się posiedzenie Rady Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej. Spotkanie, w którym udział wzięły władze Politechniki Śląskiej, było okazją do podsumowania dotychczasowej działalności ośrodków lotniczych działających w ramach Uczelni.

Podczas posiedzenia Rady omówione zostały osiągniecia naukowe i dydaktyczne poszczególnych ośrodków lotniczych działających na Politechnice Śląskiej: Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego (ATOPOLSL), Ośrodka Szkolenia Mechaników Obsługi Technicznej (OSMOT PART-147) oraz Ośrodka Bezpilotowych Statków Powietrznych (BSP PŚ). Dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej dr hab. inż. Jarosław Kozuba, prof. PŚ, przedstawił również plan funkcjonowania oraz cele Centrum na 2023 rok.

W spotkaniu udział wzięły władze Politechniki Śląskiej: rektor Uczelni prof. Arkadiusz Mężyk, prorektor ds. ogólnych prof. Bogusław Łazarz oraz prorektor ds. współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym prof. Janusz Kotowicz. Obecni byli także prof. Mirosław Kowalski - dyrektor Instytutu Technicznego Wojsk Lotniczych w Warszawie, Andrzej Hawryluk - prezes zarządu Port Lotniczy Lublin S.A,  Maciej Rodak - wiceprezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej a także prezes Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. Bogdan Traczyk. Spotkaniu przewodniczył prezes Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego i przewodniczący Rady Programowej Politechniki Śląskiej - Artur Tomasik.

zdjęcie Maciej Mutwil