Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 13.09.2023
na zdjęciu nominowane naukowczynie z Politechniki

POP Science 2023 – nominacje i głosowanie

Dr inż. Edyta Łaskawiec oraz dr Barbara Solecka z Politechniki Śląskiej nominowane do nagrody POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2023. Wyróżnienie to przyznawane jest osobom popularyzującym naukę.

Dr inż. Edyta Łaskawiec nominowana jest w kategorii „Strona internetowa lub blog”. Jest twórczynią profilu @wastewater_based.doctor, który znajdziecie na Instagramie. Porusza zagadnienia związane z technologią i jakością wody oraz ścieków, kryzysu klimatycznego, ochrony środowiska.

Dr Barbara Solecka nominowana jest w kategorii „Myśl globalnie, działaj lokalnie – środowisko akademickie”. Realizuje pokazy i eksperymenty z fizyki dla wszystkich odbiorców: zarówno dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Popularyzuje naukę podczas wykładów organizowanych przez Polskie Towarzystwo Fizyczne, jest współorganizatorką konkursu „Młody Einstein” oraz konferencji „Czy fizyki trzeba się bać?”.

Głosowanie w konkursie POP Science 2023 potrwa do 15 listopada. Więcej informacji na stronie: POP Science 2023 – Nominacje i głosowanie | Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (slaskifestiwalnauki.pl).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie