Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 06.09.2021     Aktualizacja: 07.09.2021

Politechnika Śląska uhonorowana Laurem Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

W czwartek, 02 września w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej, odbyła się uroczysta gala wręczenia Laurów Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, w której uczestniczył Prorektor ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym prof. Janusz Kotowicz. Prorektor odebrał laur dla Politechniki Śląskiej, w kategorii „Nagroda specjalna” – za zasługi naszej Uczelni dla samorządowej współpracy, zwłaszcza w ostatnich pięciu latach.  

Laury są formą docenienia szczególnego, wieloletniego zaangażowania
w działalność Związku i są przyznawane dla pracowników samorządowych urzędów miast i gmin oraz starostw powiatowych, które wchodzą w skład Związku oraz instytucji różnego szczebla i organizacji a także innych osób.

Prorektor Janusz Kotowicz, także jako członek Regionalnej Rady ds. Energii aktywnie współpracował z przedstawicielami Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, angażując się we wspólne przedsięwzięcia, organizację wydarzeń i konferencji, których gospodarzem była Politechnika Śląska. Wymienić tu należy najważniejsze, tj. Konferencja Unia energetyczna - implikacje dla Polski oraz konferencja Nowe technologie w autobusowym transporcie publicznym oraz cztery posiedzenia Regionalnej Rady ds. Energii.

Uroczystość była pierwszą edycją Laurów, a wyróżnienie to będzie przyznawane cyklicznie, co 5 lat. Gala odbyła się przy okazji jubileuszu 30-lecia istnienia Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. W programie wydarzenia przewidziano sesję Zgromadzenia Ogólnego oraz spotkanie „Samorząd kiedyś i dziś”. Sam jubileusz odbył się pod hasłem „PRZESZŁOŚĆ – PRZYSZŁOŚĆ – SAMORZĄDNOŚĆ”. 

Na zdjęciu laureaci nagrody. Profesor Janusz Kotowicz pomiędzy Przewodniczącym Śląskiego Związku Gmin i Powiatów, Prezydentem Miasta Rybnik Piotrem Kuczerą oraz Prezydentem Bialska-Białej Jarosławem Klimaszewskim. 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie