zdjęcie podpisanie porozumienia
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 28.09.2021

Politechnika Śląska przystąpiła do Koalicji Na Rzecz Organizacji Zawodów Euroskills 2027

Politechnika Śląska przystąpiła do porozumienia ustanawiającego Koalicje Na Rzecz Organizacji Zawodów Euroskills 2027 Polska. Protokół w tej sprawie podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego podpisał Rektor Uczelni prof. Arkadiusz Mężyk.

WorldSkills oraz EuroSkills to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych. To największe tego rodzaju zawody na świecie. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Euro Skills

Podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podpisany został protokół przystąpienia do porozumienia ustanawiającego Koalicję na rzecz Organizacji Zawodów EuroSkills 2027. W imieniu Politechniki Śląskiej porozumienie podpisał JM Rektor prof. Arkadiusz Mężyk. Do koalicji oprócz naszej Uczelni przystąpiła Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie, Politechnika Poznańska, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Strony porozumienia, będą wspólnie podejmować wszelkie działania ukierunkowane na rozwój inicjatywy WorldSkills i organizacji zawodów EuroSkills 2027 na terytorium Polski.

Powstanie koalicji zainicjowała Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, która jest oficjalnym członkiem Stowarzyszenia WorldSkills International oraz WorldSkills Europe.