Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.05.2022

Politechnika Śląska podpisała umowę z EMT-Systems 

20 maja 2022 r. Politechnika Śląska podpisała umowę z firma EMT-Systems Sp. z o. o. W ramach porozumienia w roku akademickim 2022/2023 powstaną studia podyplomowe pod nazwą „Automatyzacja, robotyzacja i cyfryzacja procesów produkcyjnych”.

Umowę podpisał rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk oraz prezes zarządu EMT-Systems dr hab. inż. Grzegorz Wszołek. Celem studiów jest przekazanie kompleksowej wiedzy z zakresu najnowocześniejszych trendów w automatyce i robotyce przemysłowej. W ramach zajęć uczestnicy nabędą umiejętności wykorzystania i posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem, będą także przygotowani do nadzorowania złożonych systemów produkcyjnych, działających zgodnie ze standardami Przemysłu 4.0.

Studia będą stanowić przestrzeń wymiany doświadczeń, wiedzy i umiejętności uczestników pochodzących z różnych środowisk zawodowych. Studia będą prowadzone przy współpracy z ekspertami branżowymi z przemysłu, co pozwoli na wzajemne poszerzanie wiedzy personelu akademickiego i przedstawicieli wyspecjalizowanych firm.

Studia skierowane są do osób, które posiadają pełną kwalifikację co najmniej na poziomie szóstym PRK, uzyskaną w systemie szkolnictwa wyższego i nauki (studia pierwszego stopnia, studia drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie). Zajęcia będą odbywały się w siedzibie Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz w siedzibie EMT-Systems, także w Gliwicach.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie