grupa studentów
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 23.11.2022

Politechnika Śląska najbardziej prodoktorancką uczelnią w Polsce

Politechnika Śląska otrzymała I miejsce w konkursie ProDok, zostając najbardziej prodoktorancką uczelnią w Polsce. Tytuł przyznaje Krajowa Reprezentacja Doktorantów.

Przewodnicząca Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów mgr inż. Barbara Balon przypomniała, że to kolejne wyróżnienie dla Politechniki Śląskiej w konkursie ProDok. - W ubiegłej edycji konkursu zajęliśmy II miejsce, a dwie edycje wcześniej – I miejsce – powiedziała.

Zdobyte przez Politechnikę Śląską wyróżnienie to wynik pracy i ogromnego zaangażowania Uczelnianej Rady Samorządu Doktorantów, zespołu Centrum Obsługi Studiów oraz Szkoły Doktorów. – Jako uczelnia jesteśmy dumni z aktywności i zaangażowania doktorantów w rozwój naukowy uczelni. Pierwsze miejsce w Polsce wśród wszystkich uczelni kształcących przyszłych doktorów to ogromny zaszczyt, ale również wyzwanie, które motywuje do utrzymania wysokiego i dążenia do jeszcze wyższego poziomu naukowego – podkreśliła Barbara Balon.

Jury konkursu oceniało możliwość kształcenia oraz rozwój młodych naukowców. – Ocenie podlegały zagadnienia dotyczące m.in. grantów przyznawanych na badania naukowe, wsparcia finansowego na udział w konferencjach krajowych i międzynarodowych, zaangażowania w wysokopunktowane publikacje oraz staże i wyjazdy zagraniczne. Pytania konkursowe dotyczyły również stopnia umiędzynarodowienia doktorantów oraz możliwości udziału w programie ERASMUS +, pomocy psychologicznej, przystosowania uczelni dla osób z niepełnosprawnościami oraz działań i projektów realizowanych przez samorząd doktorantów – wskazała Barbara Balon.

dyplom