Na zdjęciu widzimy laureatów nagrody siedzących na scenie
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 06.09.2023

Politechnika Śląska nagrodzona w konkursie Marka Śląskie 

Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej oraz Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej nagrodzone statuetką Marka Śląskie. Konkurs organizuje Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Gliwicach.

Celem konkursu jest promocja najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, samorządów, produktów, usług i osób a także zwiększenie atrakcyjności gospodarczej, kulturalnej i społecznej województwa śląskiego.

Wśród nagrodzonych znalazł się Akademicki Ośrodek Szkolenia Lotniczego Politechniki Śląskiej. Kapituła konkursu doceniła całokształt działań Ośrodka, przyznając nagrodę w kategorii Usługa.

– Mamy międzynarodowy certyfikat dający nam prawo do szkolenia pilotów liniowych ATPL(A) "frozen" w systemie zintegrowanym. Obecnie szkolenie to, realizowane w cyklu trzyletnim ukończyło 43 studentów, a kolejnych 93 kontynuuje naukę. Ponadto, uzyskanie przedmiotowego certyfikatu pozwoliło Politechnice Śląskiej na wystąpienie o dotację celową na szkolenie lotnicze i utrzymanie ośrodków szkolenia lotniczego Politechniki Śląskiej. W latach  2018-2023 otrzymaliśmy dotację w wysokości 14 milinów złotych. Dzięki temu studenci specjalności: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza na kierunku: Transport, mogą realizować szkolenie, odpowiednio do poziomu pilota liniowego ATPL(A) "frozen" z uprawnieniami CPL(A), ME i IR ME(A) oraz licencji B1.1. - mechanik samolotu turbinowego. Powyższe osiągnięcia były główną motywacją do przyznania wyróżnienia Marka Śląskie – zaznacza dr hab. inż. pil. Jarosław Kozuba, prof. PŚ. - dyrektor Centrum Kształcenia Kadr Lotniczych Europy Środkowo-Wschodniej Politechniki Śląskiej.

na zdjęciu widzimy prof. Studenta na scenie z organizatorami konkursu

W konkursie Marka Śląskie w kategorii Nauka nagrodzone zostało Centrum Biotechnologii Politechniki Śląskiej. Nagrodę przyznano za osiągnięcia naukowe oraz współpracę z ośrodkami naukowymi i podmiotami gospodarczymi. – Pod uwagę został wzięty także dynamiczny wzrost znaczących publikacji naukowych afiliowanych z Centrum Biotechnologii. Ważnym aspektem jest również współpraca z przemysłem, o czym świadczy generowanie know-how oraz własności intelektualnej, w szczególności patentów -  powiedział dr hab. inż. Sebastian Student, prof. PŚ. - dyrektor Centrum Biotechnologii

– Ta nagroda to wielki zaszczyt i świadczy o tym, że jesteśmy rozpoznawani i docenieni w świecie biznesu i w ośrodkach przemysłowych. To duże osiągnięcie nie tylko dla Centrum Biotechnologii, ale również dla całej Politechniki Śląskiej. Ta nagroda pozwoli nam nawiązać nowe kontakty z podmiotami zrzeszonymi w Regionalnej Izbie Przedsiębiorczo-Handlowej i w przyszłości realizować nowe projekty interdyscyplinarne – zaznaczył dyrektor.

Konkurs Marka Śląskie odbył się już po raz czternasty.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie