DSC_0130
Autor: Martin Huć     Publikacja: 19.10.2023

Politechnika Śląska nagrodzona na Gali Śląskiego Sportu Akademickiego

Zwycięzca klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Śląska w sezonie 2022/2023, a także najbardziej utytułowana Uczelnia w 50-letniej historii Akademickich Mistrzostw Śląska - to najważniejsze wyróżnienia, które w trakcie XIII Gali Śląskiego Sportu Akademickiego zdobyła Politechnika Śląska.

Dominacja – to słowo, które często było adresowane w kierunku naszej Uczelni w trakcie XIII Gali Śląskiego Sportu Akademickiego, która odbyła się w sali teatralno-kinowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

Politechnika Śląska po raz dziesiąty z rzędu zwyciężyła w najważniejszej klasyfikacji generalnej AMŚ. Sportowcy startujący w barwach naszej Uczelni, w sezonie 2022/2023 stawali na podium w aż 41 dyscyplinach. Zdobyli 18 złotych medali – to rekordowy wynik, 15 razy sięgali po srebro i 8 razy po brązowe krążki, dzięki czemu okazali się najlepsi także w klasyfikacji medalowej.

Wyróżnienia na gali wręczali m.in. Bogusław Oleksy, prezes AZS Katowice, Beata Widawska, wiceprezes AZS Katowice oraz Halina Bieda, senator RP. Prof. Krzysztof Czapla, dyrektor Ośrodka Sportu PŚ, odebrał m.in. bon w wysokości 3.000 złotych na zakup sprzętu sportowego za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej AMŚ oraz paterę dla najlepszej Uczelni 50 lat AMŚ.

DSC_0032

- W dwudziestym pierwszym wieku Politechnika Śląska tylko trzy razy nie zajęła pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej – wspominała Beata Widawska.

- Jesteśmy potęgą już od wielu lat - mówi prof. Krzysztof Czapla, który odebrał także odznakę „Zasłużony dla AZS Katowice”. – Mamy bardzo dobrą kadrę nauczycielską, poparcie władz, dobre warunki do przeprowadzania zajęć i trenowania. Dziękuję nauczycielom, trenerom, a także sportowcom za ich znakomite wyniki – to jest nasz wspólny sukces. Ciężko pracujemy, aby osiągać te rezultaty i by nasza Uczelnia była ciągle w czołówce. Dziękuję AZS-owi Katowice za zorganizowanie tej gali i gratuluję wszystkim wyróżnionym Uczelniom oraz trenerom i sportowcom.

DSC_0148

W klasyfikacji generalnej – uwzględniającej punktację za wszystkie końcowe rezultaty - nasza Uczelnia wyprzedziła Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Śląski Uniwersytet Medyczny, zdobywając łącznie 826 punktów. Warto dodać, że Politechnika Śląska jako jedyna wystawiła reprezentantów we wszystkich 45 dyscyplinach.

Dodatkowo, nominację w kategorii „Trener roku” otrzymała Jolanta Krzyszkowska, opiekunka sekcji wspinaczki sportowej PŚ, a Kinga Zgryźniak i Dominika Gilewska w kategorii „Sukces sportowy”.

Imprezę uświetniły występy duetu akrobatycznego Duo Infinity i saksofonisty Solomona K. Omogbemi.

DSC_0168
DSC_0088

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie