Na zdjęciu widzimy z lotu ptaka stoisko Politechniki Śląskiej i młodzież
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 26.09.2023

Politechnika Śląska na Śląskim Salonie Maturzystów w Katowicach

Prezentacja oferty edukacyjnej uczelni akademickich na rok 2024/2025, wykłady, spotkania z ekspertami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych i nauczycielami – to wydarzenia Śląskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2023. W imprezie udział bierze Politechnika Śląska.   

Już po raz 17. trwa Śląski Salon Maturzystów Perspektywy 2023. W tym roku wydarzenie odbywa się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Podczas Salonu uczniowie ostatnich klas liceów i techników województwa śląskiego mogą dowiedzieć się, jak dobrze zdać maturę i zaplanować studia. Podczas imprezy swoją ofertę prezentuje także Politechnika Śląska.

Na zdjęciu prorektor Szkliniarz

– Musimy pokazywać nasze możliwości, zwłaszcza, że robimy bardzo wiele, o czym przekonaliśmy się chociażby po wyniku rekrutacyjnym. Młodzież chętnie odwiedza takie imprezy dlatego warto tutaj być i przedstawiać swoją ofertę edukacyjną  – powiedział prof. Wojciech Szkliniarz, prorektor ds. studenckich i kształcenia.

Na Śląskim Salonie Maturzystów prezentuje się ponad 20 uczelni z całego kraju.  

– Przygotowaliśmy także wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej poświęcone egzaminom maturalnym z matematyki, historii czy angielskiego. Są także spotkania z przedstawicielami uczelni podczas których przyszli studenci mogą dowiedzieć się, gdzie się kształcić, gdzie mieszkać podczas studiów, więc jest to takie kompendium wiedzy w jednym miejscu – mówił Andrzej Wyszyński z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.   

Śląski Salon Maturzystów Katowicach potrwa do 27 września. Więcej informacji na stronie: https://salonmaturzystow.pl/2023/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=29&Itemid=174.

Na zdjęciu dyrektor Wyszyński

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie