Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 24.08.2021

Politechnika Śląska na największych pokazach lotniczych w Polsce

Pokazy najlepszych pilotów z całego świata, do tego spektakularne powietrzne akrobacje połączone z pokazami pirotechnicznymi i kilkadziesiąt tysięcy widzów – na lotnisku w Kosakowie odbył się Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow. Na imprezie nie zabrakło przedstawicieli Politechniki Śląskiej. 

Lotos Aerobaltic Gdynia Airshow 2021 to jedna z największych imprez lotniczych organizowanych w Polsce. Politechnika Śląska po raz kolejny uczestniczyła w tej imprezie. Wcześniej nasi przedstawiciele byli tam w 2019 roku.

Naszą Uczelnię na tegorocznych pokazach reprezentowali: Kierownik szkolenia Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego Eugeniusz Piechoczek, Instruktor Mateusz Urzędowski oraz Studenci Piloci Nawigacji Powietrznej: Mateusz Labuda i Maciej Liszka.

Podczas imprezy odbywały się także Targi Lotnicze, w ramach, których Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej zaprezentował nie tylko swoją ofertę edukacyjną, ale też samolot AT3, którym do Gdyni przelecieli; Kierownik szkolenia Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego Eugeniusz Piechoczek i student Pilot Nawigacji Powietrznej Maciej Liszka.

Politechnika Śląska na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej kształci pilotów i mechaników lotniczych, a od nowego roku akademickiego rusza ogólnouczelniany kierunek Inżynieria Kosmiczna i Lotnicza. Uczelnia nie tylko kształci poszukiwanych na rynku specjalistów, ale też jako jedyna na Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu na Politechnice prowadzone są innowacyjne badania naukowe i prace rozwojowe, oraz kształcone są wysoko wykwalifikowane kadry.  

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie