Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 24.08.2021

Politechnika Śląska na największych pokazach lotniczych w Polsce

Pokazy najlepszych pilotów z całego świata, do tego spektakularne powietrzne akrobacje połączone z pokazami pirotechnicznymi i kilkadziesiąt tysięcy widzów – na lotnisku w Kosakowie odbył się Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow. Na imprezie nie zabrakło przedstawicieli Politechniki Śląskiej.

Lotos Aerobaltic Gdynia Airshow 2021 to jedna z największych imprez lotniczych organizowanych w Polsce. Politechnika Śląska po raz kolejny uczestniczyła w tej imprezie. Wcześniej nasi przedstawiciele byli tam w 2019 roku.

Zdjęcie z imprezy Lotos Gdynia Aerobaltic Airshow

Naszą Uczelnię na tegorocznych pokazach reprezentowali: Kierownik szkolenia Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego Eugeniusz Piechoczek, Instruktor Mateusz Urzędowski oraz Studenci Piloci Nawigacji Powietrznej: Mateusz Labuda i Maciej Liszka.

Podczas imprezy odbywały się także Targi Lotnicze, w ramach, których Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej zaprezentował nie tylko swoją ofertę edukacyjną, ale też samolot AT3, którym do Gdyni przelecieli; Kierownik szkolenia Akademickiego Ośrodka Szkolenia Lotniczego Eugeniusz Piechoczek i student Pilot Nawigacji Powietrznej Maciej Liszka.

airshow4

Politechnika Śląska na Wydziale Transportu i Inżynierii Lotniczej kształci pilotów i mechaników lotniczych, a od nowego roku akademickiego rusza ogólnouczelniany kierunek Inżynieria Kosmiczna i Lotnicza. Uczelnia nie tylko kształci poszukiwanych na rynku specjalistów, ale też jako jedyna na Śląsku znalazła się w prestiżowym gronie 10 polskich szkół wyższych, laureatów konkursu „Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza” Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki temu na Politechnice prowadzone są innowacyjne badania naukowe i prace rozwojowe, oraz kształcone są wysoko wykwalifikowane kadry.