Na zdjęciu widzimy uczestników konferencji
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 30.03.2023

Politechnika Śląska na Międzynarodowej Konferencji APAIE w Tajlandii

Polskie stoisko było reprezentowane przez siedem polskich uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnikę Śląską, Politechnikę Wrocławską, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Warszawską Wyższą Szkołę Biznesu. Politechnikę Śląską reprezentowały Joanna Hanak oraz Katarzyna Wojewódka z Działu Współpracy z Zagranicą.

Dodatkowo, po zakończeniu targów i konferencji APAIE, polska delegacja spotkała się z Ambasadorem Waldemarem Dubaniowskim w siedzibie Ambasady RP w Królestwie Tajlandii. Na spotkaniu podsumowane zostały minione targi i konferencja oraz wywiązała się dyskusja nad planowanymi działaniami w przyszłości, dotyczącymi zacieśnienia współpracy polskich uczelni z rejonem Azji i Pacyfiku.

Politechnika Śląska na Międzynarodowej Konferencji APAIE w Tajlandii Przedstawiciele Politechniki Śląskiej wzięli udział w Międzynarodowej Konferencja APAIE - Asia-Pacific Association for International Education, która odbyła się w Bangkoku w Tajlandii. APAIE to kluczowe wydarzenie dla przedstawicieli szkolnictwa wyższego, promujące międzynarodową edukację i współpracę w tym zakresie z regionem Azji i Pacyfiku. Konferencja odbywała się w dniach od 13 do 17 marca 2023 r. w Centrum Kongresowym „Queen Sirikit National Convention Center” w Bangkoku. Tematem przewodnim tegorocznej edycji APAIE był zrównoważony rozwój. Wiele z warsztatów i sesji panelowych dotyczyło wpływu pandemii COVID-19 na szkolnictwo wyższe, a także priorytetów dot. zrównoważonego rozwoju po kryzysie zdrowotnym. Równolegle do konferencji odbyły się targi szkolnictwa wyższego, na których Politechnika Śląska prezentowała swoją ofertę naukowo-badawczą oraz dydaktyczną na polskim stoisku zorganizowanym przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Wydarzenie to było doskonałą okazją do zaprezentowania potencjału naukowo-badawczego naszej Uczelni, a także do odbycia dwustronnych rozmów na temat możliwości współpracy nie tylko z tajskimi uczelniami, ale również z uczelniami z całego świata. Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 2700 uczestników, reprezentujących blisko 70 krajów z całego świata. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić ponad 300 stoisk w części targowej. Polskie stoisko było reprezentowane przez siedem polskich uczelni: Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Śląska, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu. Politechnikę Śląską reprezentowały Joanna Hanak oraz Katarzyna Wojewódka z Działu Współpracy z Zagranicą. Dodatkowo, po zakończeniu targów i konferencji APAIE, polska delegacja spotkała się z Ambasadorem Waldemarem Dubaniowskim w siedzibie Ambasady RP w Królestwie Tajlandii. Na spotkaniu podsumowane zostały minione targi i konferencja oraz wywiązała się dyskusja nad planowanymi działaniami w przyszłości, dot. zacieśnienia współpracy polskich uczelni z rejonem Azji i Pacyfiku.