Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 11.05.2022     Aktualizacja: 16.05.2022

Po dwóch edycjach online, Igry znów na żywo!

Po dwóch edycjach online, które spowodowane były pandemią, Igry znów będą na żywo! Impreza rozpocznie się 16 maja i potrwa do piątku. W programie m.in. korowód, koncerty i wielkie grillowanie. Tegoroczna edycja to także okazja do świętowania 65-lecia Juwenaliów Gliwickich.

Studenckie święto rozpocznie się w poniedziałek. Będzie to dzień z kulturą w Mrowisku. Tego dnia zaplanowano występ Akademickiego Teatru Remont, a wieczorem – Jam Session.

Wtorek to gra miejska – nie tylko na terenie kampusu Politechniki Śląskiej, ale również w kilku punktach Gliwic. Dzień ten zakończy wieczór z grami planszowymi.

W środę odbędzie się Dzień Sportu oraz Kłodnica Challenge. Popołudniowe Wielkie Grillowanie cieszy się dużą popularnością wśród studentów. Wydarzenie odbywa się na Łące Igrowej. To okazja do integracji i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Następnie zaplanowano Wielkie Igrowe Filmowanie, czyli wieczorno-nocny seans filmów wybranych przez studentów.

Czwartek to symboliczne przekazanie studentom klucza do miasta (godz. 16 na Rynku). A kiedy już to nastąpi, studenci przejdą w barwnym korowodzie przez ulice Gliwic.

Zwieńczeniem igrowego tygodnia będą koncerty. Pierwsza część – w czwartek wieczorem, a druga – w piątek. Wystąpią m.in. Finaliści PKS, Stach Bukowski, Lordofon, Wojtek Szumański, Lej Mi Pół, Łydka Grubasa.

Szczegóły dotyczące m.in. programu znajdują się na stronie: IGRY Juwenalia Gliwickie 2022 | Facebook

Redakcje zainteresowane otrzymaniem akredytacji prosimy o kontakt poprzez mail: promocja.igry@gmail.com 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie