Na zdjęciu widzimy grafikę przedstawiającą logo fanpagu Pierwszoroczni
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.07.2021

Pierwszaki POLSL 2021/2022 – grupa informacyjna na FB dla studentów pierwszego roku

Na Facebooku wystartowała grupa informacyjna dla studentów pierwszego roku Politechniki Śląskiej. Będą na niej publikowane wszystkie informacje ważne dla nowo przyjętych żaków oraz takie, które ułatwią im integrację.

Dołączając do grupy Pierwszaki POLSL 2021/2022, będzie można dowiedzieć się jakie złożyć dokumenty, jak starać się o stypendium socjalne czy miejsce w Domu Studenckim, a także poznać ludzi, którzy idą na ten sam kierunek.

Grupę prowadzi Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej, który na bieżąco będzie odpowiadał na wszystkie pytania nowych studentów.  – Jest to swojego rodzaju forum, na którym będziemy rozwiewać wszelkie wątpliwości osób które jeszcze nie poznały zasad funkcjonowania naszej Uczelni – mówi Katarzyna Ptaszyńska zastępca przewodniczącego SSPŚ.

– Z biegiem czasu grupa będzie stopniowo wygaszana, ale stanie się to dopiero wtedy, gdy będziemy mieć pewność, że Pierwszaki zostały w pełni zasymilowane przez naszą społeczność i wszelkie zagadnienia dotyczące bycia nowicjuszem zostały wyczerpane – dodaje.

Aktualnie grupę można znaleźć na profilu FB Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.