Wizualizacja_Laboratorium_Robotów_Mobilnych-Politechnika_Śląska-Centrum_Nowych_Technologii-AIUT
Autor: Martin Huć     Publikacja: 28.11.2023

Otwarcie Laboratorium Robotów Mobilnych

Laboratorium Robotów Mobilnych, wspólna inicjatywa Politechniki Śląskiej i firmy AIUT, zostanie oficjalnie otwarte. Wydarzenie będzie miało miejsce 15 grudnia o godzinie 9.00 na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Uczelni.

W Laboratorium Robotów Mobilnych przyszli inżynierowie będę mieli dostęp do najnowszych technologii w dziedzinie robotyki mobilnej i intralogistyki.

– Laboratorium zlokalizowane będzie na Wydziale Mechanicznym Technologicznym, ale docelowo korzystać będą z niego wszyscy studenci naszej Uczelni. Laboratorium zapewni im dostęp do nowoczesnych technologii, które znajdują się w przemyśle. Dzięki współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym, jesteśmy w stanie kształcić studentów w taki sposób, aby w przyszłej pracy zawodowej mogli sprostać wymaganiom pracodawców, rynku pracy i postępu technologicznego – tłumaczył w maju, w trakcie podpisania umowy, rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk.

W nowym miejscu studenci będę mogli doskonalić swoje umiejętności w zakresie projektowania i budowy autonomicznych robotów mobilnych. Do ich dyspozycji będzie sześć profesjonalnych stanowisk dydaktycznych, w tym między innymi stanowisko do nauki i badań technik napędowych z oprogramowaniem do konfiguracji oraz obsługi systemów sterowania i bezpieczeństwa, oraz zaawansowanymi systemami nawigacji stosowanymi w pojazdach typu AMR i AGV. Znajduje się tam także strefa testowa z autonomicznymi robotami mobilnymi AMR z rodziny AIUT Formica.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie