mini wstążka2
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 04.12.2023
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Odszedł dr inż. Andrzej Puszer

Z żalem zawiadamiamy, że w ubiegłym tygodniu odszedł od nas dr inż. Andrzej Puszer (miał 83 lata) – przyjaciel, dobry kolega, wspaniały dydaktyk, lubiany przez studentów za pragmatyczne podejście do edukacji i pobudzanie myślenia w problematycznych aspektach technicznej natury przemysłowej.

Po ukończeniu Technikum Energetycznego w Sosnowcu w 1958 roku dr inż. Puszer rozpoczął studia na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym na kierunku Energetyka Jądrowa Politechniki Śląskiej. Po ukończeniu studiów w 1964 roku rozpoczął pracę w Katedrze Miernictwa i Automatyki Urządzeń Energetycznych w Politechnice Śląskiej, gdzie rozpoczął realizację pracy doktorskiej z dziedziny automatyki. W 1970 roku kontynuował działalność naukowo-dydaktyczną w Filii Politechniki Śląskiej w Instytucie Energetyki Gazowej w Dąbrowie Górniczej.

W 1973 roku obronił z wyróżnieniem na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym pracę doktorską z dziedziny automatyki. W roku 1984 przebywał na stypendium naukowym (Techniczny Uniwersytet w Berlinie Zachodnim).

W ramach działalności naukowej, jako wieloletni pracownik Katedry Energetyki Procesowej, zajmował się problematyką przemysłowych systemów pomiarowych oraz automatyką w energetyce i hutnictwie.

Opublikował jako autor i współautor ponad 60 publikacji, wygłosił na konferencjach naukowych 62 referaty oraz uzyskał 9 patentów. Natomiast w ramach działalności dydaktycznej wypromował ponad stu dyplomantów z tytułem magistra.

Od 2005 roku już jako emeryt nadal współpracował z Uczelnią w pracach badawczych i uczestniczył w publikacjach artykułów.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie