Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 25.09.2023

Nowy numer Biuletynu Politechniki Śląskiej

Zapraszamy do lektury nowego numeru Politechniki Śląskiej. W tym wydaniu o ultraszybkiej sieci 5G jaka została uruchomiana na Politechnice Śląskiej, transformacji regionu a także o osiągnieciach sportowych naszych studentów.

Wprawdzie studenckie wakacje jeszcze trwają, ale Politechnika Śląska już szykuje się do powitania nowego roku akademickiego. Z pewnością będzie to rok wielkich zmian, jeszcze większych wyzwań i popularyzacji nauki na niespotykaną dotąd skalę. Na szczegóły tych wydarzeń przyjdzie czas w kolejnych numerach naszego czasopisma. We wrześniowym wydaniu chcemy zwrócić uwagę Czytelników na przełomowe zdarzenie. Politechnika Śląska jest pierwszą w kraju uczelnią akademicką, w której ruszyła kampusowa, ultraszybka sieć 5G. Wykorzystywana ona będzie do tworzenia i testowania najnowocześniejszych rozwiązań dla Przemysłu 4.0. Na ile ta technologia zrewolucjonizuje transfer wiedzy przeczytają Państwo na łamach numeru. Będzie także o tym, kto trzyma rękę na pulsie transformacji regionu i o tym jak zabłysnąć na jednym z najważniejszych światowych wydarzeń sportowych będąc akademickim sportowcem.

Żeby przeczytać Biuletyn wystarczy skorzystać z poniższego linku:
https://online.fliphtml5.com/ctkef/vjzs/.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie