slider loga
Autor: Martin Huć     Publikacja: 16.01.2024     Aktualizacja: 18.01.2024

Nowa specjalność na Wydziale Organizacji i Zarządzania

Od 1 marca na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej w Zabrzu dla studentów II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych rozpoczynających kształcenie, prowadzona będzie nowa specjalność „Zrównoważona konsumpcja i produkcja”, realizowana w ramach europejskiego konsorcjum EURECA-PRO.

„Zrównoważona konsumpcja i produkcja” to specjalność dająca ogromne możliwości rozwoju w bardzo nowoczesnym i innowacyjnym obszarze działalności światowej gospodarki. Jest dedykowana absolwentom wszystkich kierunków studiów pierwszego stopnia, prowadzonych na Politechnice Śląskiej oraz innych uczelniach.

Uruchomienie tej specjalności wynika z faktu, iż Politechnika Śląska wraz z uczelniami partnerskimi z Europy, znalazła się w gronie laureatów drugiej edycji konkursu Uniwersytetów Europejskich.

Realizowany projekt „The European University Alliance on Responsible Consumption and Production EURECA-PRO” jest poświęcony 12. celowi zrównoważonego rozwoju SDG12, przyjętego przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2015 roku pod nazwą „Zrównoważona konsumpcja i produkcja”.

EURECA-PRO jest globalnym centrum edukacyjnym oraz interdyscyplinarnym liderem badań i innowacji w zakresie rozwoju środowiska i społeczeństwa na rzecz zrównoważonej konsumpcji i produkcji towarów. Obejmuje aspekty technologiczne, ekologiczne, gospodarcze, społeczne i polityczne. Międzynarodowa współpraca w ramach tej inicjatywy ma za zadanie wzmocnić system szkolnictwa wyższego w Europie, wpływając na mobilność, zaangażowanie obywatelskie, promowanie wspólnych wartości oraz podejścia do odpowiedzialnego projektowania różnego typu systemów.

Połączenie w konsorcjum uczelni z Europy daje studentom i pracownikom możliwość kształcenia oraz prowadzenie badań w zakresie jednej z najbardziej istotnych i dynamicznie rozwijających się koncepcji, obejmującej zrównoważony innowacyjny rozwój gospodarczy, a w szczególności odpowiedzialną produkcję i konsumpcję.

Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do zapoznania się z ofertą kształcenia na tym kierunku pod adres: https://www.polsl.pl/roz3/kierunek-zarzadzanie-i-inzynieria-produkcji/ lub do bezpośredniego kontaktu z Katedrą Inżynierii Produkcji w Zabrzu, pod numerem tel.: 32 277 73 11.

slider mapa