plakat zbiorczy zdjęć profilowych studentów
Autor: Agnieszka Kliks-Pudlik     Publikacja: 06.02.2023

Nowa kadencja samorządu studenckiego

Z początkiem nowego roku ruszyła nowa kadencja Uczelnianego Zarządu Samorządu Studenckiego.

W skład nowego UZSS weszli:

• Katarzyna Ptaszyńska – przewodnicząca,
  • Irena Grzesik – wiceprzewodnicząca, koordynatorka Komisji ds. projektów,
  • Anna Piechowska – koordynatorka Komisji ds. kół i organizacji studenckich,
  • Paweł Stando – koordynator Komisji ds. osób z niepełnosprawnościami,
  • Damian Le Thanh – koordynator Komisji ds. rozwoju,
  • Patryk Jaworski – koordynator Komisji ds. socjalno-bytowych,
  • Szymon Filipowski – koordynator Komisji ds. promocji edukacji,
  • Adam Krochmal – koordynator Komisji ds. współpracy z partnerami zewnętrznymi,
  • Magdalena Radwan – koordynatorka Komisji ds. wizerunku,
  • Wiktoria Melska – pełnomocniczka ds. Facebooka,
  • Małgorzata Jaworska – pełnomocniczka ds. Instagrama,
  • Joel Stępień – pełnomocnik ds. studentów zagranicznych,
  • Julia Wiechowska – pełnomocniczka ds. grafiki,
  • Wiktoria Bańczyk – pełnomocniczka ds. PKS (Przeglądu Kapel Studenckich),
  • Emilia Haber – pracowniczka biurowa.

Wśród głównych planów działań studenci wymieniają:
- pracę nad Regulaminem Samorządu Studenckiego,
- pracę nad budżetem,
- zwiększenie obecności samorządu w mediach społecznościowych,
- większe zaangażowanie w działalność kół naukowych i organizacji studenckich,
- prowadzenie szkoleń dla studentów,
- prowadzenie kampanii m.in. na temat praw studenckich, stypendiów czy problemów osób z niepełnosprawnościami.

Ponadto samorząd studencki zaprasza na comiesięczne posiedzenie Parlamentu Studenckiego Politechniki Śląskiej. W jego skład wchodzi po dwóch przedstawicieli z Rad Samorządów Wydziałów (przewodniczący oraz delegat) oraz delegat z każdej Rady Mieszkańców. Obecny jest także przewodniczący Rady Osiedla Studenckiego, którym w tej kadencji jest Dawid Mordarski. Każdy student może wziąć udział w posiedzeniu jako gość – wystarczy wcześniej się zapowiedzieć. Kolejne posiedzenia odbędą się w następujących terminach: 15.03, 19.04, 10.05, 21.06, 20.09, 18.10, 15.11, 13.12.

Więcej o działalności samorządu studenckiego na stronie: Samorząd Studencki Politechniki Śląskiej | Gliwice | Facebook