Na granatowej grafice widzimy balon na tle granatowego nieba oraz na górze napis noce pod skrzydłami
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 12.05.2022

„Noce pod skrzydłami” na gliwickim lotnisku

Pokaz akrobacji szybowcowej i skoków spadochronowych, rekonstrukcja lotu balonem, odlot samolotów biznesowych oraz koncerty i pokazy filmowe – takie atrakcje będą czekać w najbliższy weekend na gliwickim lotnisku. Tam odbędzie się impreza „Noce pod skrzydłami”, na której nie zabraknie Politechniki Śląskiej. 

Impreza odbędzie się w 232. rocznicę historycznego lotu Polaka balonem. 14 maja 1790 roku jako pierwszy Polak w niebo nad Warszawą wzbił się balonem ekscentryczny hrabia Jan Nepomucen Potocki. Jego wyczyn obserwowała licznie zgromadzona publiczność, w tym król Stanisław August Poniatowski. W rocznicę tego wydarzenia na gliwickim lotnisku odbędzie się dwudniowa impreza „Noce pod skrzydłami”. W programie, poza rekonstrukcją lotu balonem, będą pokazy lotnicze, skoki spadochronowe oraz koncerty i seanse filmowe w stylu retro. 

Na imprezie obecna będzie Politechnika Śląska. Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej (CKKLC) zaprezentuje swój sprzęt lotniczy m.in samoloty i bezpilotowe statki powietrzne, czyli drony. Będzie także można porozmawiać z przyszłymi pilotami i mechanikami lotniczymi, którzy kształcą się na naszej Uczelni na specjalnościach: nawigacja powietrzna oraz mechanika i eksploatacja lotnicza.

„Noce pod skrzydłami” odbędą się 14-15 maja 2022 roku na gliwickim lotnisku. Więcej informacji na stronie: Skrzydła nad miastem | Miasto Gliwice

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie