mini_2
Autor: Martin Huć     Publikacja: 07.07.2025
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Naukowcy z Wydziału Budownictwa Politechniki Śląskiej współorganizatorami międzynarodowych warsztatów

W dniach 5–6 sierpnia 2025 roku na kampusie University of British Columbia Okanagan (UBCO) w Kelowna w Kanadzie odbędą się międzynarodowe warsztaty naukowe „Bridge Design, Maintenance, and Digital Structural Health Monitoring (DSHM)”.

Warsztaty organizowane są w ramach rozwijającej się współpracy pomiędzy Politechniką Śląską a University of British Columbia, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z cyfryzacją procesów budowlanych, inżynierią mostową oraz cyfrowym monitoringiem stanu technicznego obiektów inżynierskich (DSHM).

Z ramienia Politechniki Śląskiej w wydarzeniu uczestniczyć będą naukowcy z Wydziału Budownictwa, którzy również poprowadzą znaczną część prelekcji:

  • dr inż. Muhammad Fawad – obecnie przebywający na stażu naukowym w UBCO,
  • dr inż. Marcin Jasiński – specjalista w zakresie monitoringu konstrukcji mostowych,
  • mgr inż. Dawid Piotrowski – młody naukowiec rozwijający technologie SHM.

Ponadto, w gronie zaproszonych prelegentów znajdzie się również prof. dr hab. inż. Marek Salamak, który w uznaniu za dotychczasowy dorobek naukowy oraz współpracę międzynarodową, otrzymał w 2025 roku tytuł Affiliated Professor na University of British Columbia.

Wydarzenie organizowane jest przez dwie jednostki badawcze UBCO: Green Construction Research & Training Centre (GCRTC) oraz Construction Integration and Digitization Lab (CID). Celem warsztatów jest wymiana wiedzy i doświadczeń w zakresie projektowania, diagnostyki, modelowania numerycznego oraz cyfrowego zarządzania cyklem życia infrastruktury mostowej.

Wydarzeniu towarzyszy profesjonalna oprawa graficzna oraz program przygotowany we współpracy z kanadyjskimi i polskimi ośrodkami naukowymi. Udział naukowców z Politechniki Śląskiej w tym prestiżowym wydarzeniu stanowi kolejny krok w kierunku umiędzynarodowienia badań oraz rozwijania zaawansowanych technologii w inżynierii lądowej.

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie