Na grafice widzimy salę konferencyjną podczas kongresu. Na pierwszym planie tyłem na krzesłach siedzą uczestnicy w oddali widać stolik, przy którym siedzą prelegenci. Na zdjęciu napisy Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 16.11.2022     Aktualizacja: 18.11.2022

Naukowcy Politechniki Śląskiej na Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Face the Challenge – pod takim hasłem w Katowicach odbędzie się 12. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. W wydarzeniu udział wezmą naukowcy Politechniki Śląskiej. Gościem specjalnym będzie rektor prof. Arkadiusz Mężyk.

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w dniach od 20 do 22 listopada 2022 roku. To największe wydarzenie w Europie skierowane dla sektora MŚP. W tym roku uczestnicy dyskutować będą m.in. na temat transformacji energetycznej, aktualnych wyzwaniach na rynku pracy, rosnących kosztach prowadzenia biznesu, przyszłości Polski w UE, a także koncepcji inteligentnych miast i najnowszych trendach w marketingu.

Wśród prelegentów obecni będą naukowcy Politechniki Śląskiej, a udział naszej Uczelni w wydarzeniu koordynuje Centrum Inkubacji i Transferu Technologii PŚ.

– Politechnika Śląska, jak co roku, jest partnerem specjalnym kongresu, co jest wyróżnieniem dla społeczności akademickiej. Uczelnie odgrywają istotną rolę w rozwoju gospodarczym. Nie ma rozwoju regionu, firm, biznesu bez polskiej nauki, bez innowacji i rozwiązań naukowców. Głos Politechniki Śląskiej w tym zakresie jest, w mojej ocenie, głosem niezbędnym i dlatego co roku stajemy się ważnym partnerem takich spotkań jak Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – powiedziała dr inż. Magdalena Letun-Łątka, dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk, który będzie uczestniczyć w debacie: „Silesia - Land of Opportunity”.  W pierwszym dniu kongresu obecny będzie także prorektor ds. infrastruktury i promocji dr hab. inż. Tomasz Trawiński, prof. PŚ, który weźmie udział w panelu: „Polska kopalnią młodych talentów – mit czy rzeczywistość?”. W tym samym dniu, w dyskusji dotyczącej przyszłości odnawialnych źródeł energii, swoje wystąpienie będzie miał prof. Sebastian Werle, koordynator Priorytetowego Obszaru Badawczego Ochrona Klimatu i Środowiska, Nowoczesna Energetyka na Politechnice Śląskiej.

W drugim dniu Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw, w panelu: „Rozwiązania Przemysłu 4.0 dla MŚP” udział weźmie dr hab. inż. Krzysztof Kalinowski, prof. PŚ. z Wydziału Mechanicznego Technologicznego.

Podczas kongresu, 22 listopada odbędzie się także webinar: „Czy patent może stanowić istotną przewagę konkurencyjną w rywalizacji rynkowej?”, który organizuje Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej. Link do webinaru: https://youtu.be/XPnM3tAy3ws.

Kongres to miejsce dedykowane przedsiębiorczości i wszystkiemu, co z nią związane. To również miejsce dyskusji i debat z udziałem przedstawicieli Komisji i Parlamentu Europejskiego, najwyższych władz państwowych, ministerstw i agend rządowych, samorządowców, świata nauki, kultury i otoczenia biznesu. Nieprzerwanie od 2011 roku jest miejscem inspiracji, spotkań i integracji. W jedenastu edycjach Kongresu uczestniczyło kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorców i ekspertów z całego świata oraz przedstawicieli administracji, samorządów, nauki i otoczenia biznesu.

Więcej informacji na stronie: Europejski Kongres MŚP - Face the Challenge (ekmsp.eu).

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie