Na zdjęciu widzimy statuetkę śląskiej nagrody naukowej
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 21.03.2023     Aktualizacja: 23.03.2023

Naukowcy Politechniki Śląskiej laureatami Śląskiej Nagrody Naukowej

Dr hab. inż. Sebastian Student, prof. PŚ, dr hab. inż. Grzegorz Sierpiński, prof. PŚ oraz mgr inż. Justyna Mika zostali laureatami Śląskiej Nagrody Naukowej 2022. Nagrodę wręczono 18 marca podczas uroczystej gali ŚNN.

Śląska Nagroda Naukowa wręczana w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, przyznawana jest artystom, badaczom, naukowcom i twórcom, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju i promowania śląskiej nauki.

Spośród 40 nominowanych w trzech kategoriach (tj.: pracownik, doktorant, Nagroda Specjalna Prezydenta Miasta Katowice) znalazło się 15 kobiet i 25 mężczyzn. Wśród laureatów znalazło się troje naukowców z Politechniki Śląskiej.

Dr hab. inż. Sebastian Student, prof. PŚ, otrzymał nagrodę w kategorii pracownik, dr hab. inż. Grzegorz Sierpiński, prof. PŚ - Nagrodę Specjalna Prezydenta Miasta Katowice natomiast mgr inż. Justyna Mika - nagrodę w kategorii doktorant, ufundowaną przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię

Więcej informacji na stronie Śląska Nagroda Naukowa 2022: poznaliśmy laureatów | Śląski Festiwal Nauki KATOWICE (slaskifestiwalnauki.pl). Sylwetki wszystkich laureatów można znaleźć w zakładce „LAUREACI 2022”.

Zdjęcia Matylda Kłos