Autor: Aleksandra Wojaczek     Publikacja: 24.02.2021     Aktualizacja: 25.02.2021

Naukowcy Politechniki Śląskiej laureatami Programu im. Mieczysława Bekkera 2020

Rozstrzygnięto III edycję Programu im. Mieczysława Bekkera, w ramach którego przyznano stypendia na wyjazdy naukowe do najlepszych zagranicznych uczelni i ośrodków naukowo-badawczych. Wśród laureatów są naukowcy z Politechniki Śląskiej.

W III edycji Programu im. Mieczysława Bekkera stypendia NAWA otrzymało 135 naukowców, pracujących na polskich uczelniach i w jednostkach naukowych. Wśród nich znaleźli się naukowcy Politechniki Śląskiej: prof. dr hab. inż. Adam Czornik oraz dr inż. Radosław Zawiski. Program umożliwia wyjazdy na stypendia naukowe do zagranicznych ośrodków w 26 krajach, m.in. Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Australii, Japonii, Hiszpanii, Finlandii, Nowej Zelandii, Singapurze.

Stypendia przyznawane są naukowcom reprezentującym nauki inżynieryjne i techniczne, humanistyczne, przyrodnicze, społeczne, medyczne i o zdrowiu, rolnicze. Polscy badacze będą prowadzili prace naukowe w zagranicznych uniwersytetach i ośrodkach we współpracy z wybitnymi naukowcami, przyczyniając się do rozwoju zawodowego oraz wzmocnienia umiędzynarodowienia polskich uczelni.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie