na zdjęciu widzimy planszę gry
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 14.09.2023

„Nauka to biznes jutra” gra z okazji 15-lecia CITT

Zespół Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej opracował grę planszową „Nauka to biznes jutra”. Gra powstała z okazji 15-lecia istnienia CITT. Jej celem jest przybliżenie działalności Centrum, którego rolą jest łączenie świata nauki i biznesu.

Gra składa się z planszy, pionków, kart specjalnych oraz CITTonów, pełniących rolę waluty w grze. Gracz wciela się w rolę naukowca Politechniki Śląskiej i dowiaduje się, jakie etapy towarzyszą procesowi wdrażania technologii.

– Transfer technologii na Uczelni odgrywa coraz większa rolę. W ostatnich latach uczelnie prowadzą intensywne działania zmierzające do kreowania środowiska oferującego wsparcie technologiczne dla naukowców – mówi dr inż. Magdalena Letun-Łątka, dyrektor Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej.

Gra pozwala zrozumieć podejmowane kroki związane z transferem technologii, zachęcając tym samym do odnalezienia optymalnej drogi z uczelni do biznesu. – Gry planszowe są skuteczną metodą przekazywania wiedzy. Angażują uwagę graczy oraz najczęściej budzą w nich pozytywne skojarzenia. Wymagają także działania według ustalonych reguł i zasad. Stworzona przez CITT gra ma wymiar dydaktyczny. Ma za zadanie przybliżyć graczom proces komercjalizacji wyników badań na Politechnice Śląskiej – dodaje dr inż. Magdalena Letun-Łątka.

Gra skierowana jest do wszystkich osób powyżej 12 roku życia, może w niej brać udział od dwóch do pięciu graczy.

 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie