mini1

Nauka jest kobietą! Zapraszamy na debatę 

Przed nami wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet. 9 marca w Kato Science Corner naukowczynie uczelni Europejskiego Miasta Nauki spotkają się z mieszkankami regionu, by dyskutować o wyzwaniach i się wzajemnie inspirować.

Zapraszamy na wydarzenie „Nauka jest kobietą”, które odbędzie się od godz. 10.00 do 12.00.

W planie m.in. debata z wybitnymi naukowczyniami z woj. śląskiego nt. współczesnego rozumienia sukcesu i wyzwań, jakie stoją przed kobietami realizującymi własne ambitne projekty. Podczas debaty zostaną poruszone również tematy związane z działalnością naukowczyń ze Śląska na arenie międzynarodowej.

W debacie wezmą udział rektor Uniwersytetu Ekonomicznego prof. Celina Olszak, dyrektor Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej - dr hab. Aleksandra Ziembińska-Buczyńska, prof. PŚ oraz reprezentująca Uniwersytet Śląski dr hab. Anna Malinowska, prof. UŚ.

Debata potrwa godzinę, po niej uczestniczki wysłuchają trzech prezentacji przygotowanych przez prelegentki związane z uczelniami EMNK.

Naukowczynie zaprezentują w ciekawy sposób zagadnienia, jakimi zajmują się na co dzień, a które zainteresują uczestniczki wydarzenia. Poruszone zostaną tematy zdrowego odżywiania, zdrowia psychicznego kobiet oraz zrównoważonego podejścia do mody.

W programie prezentacje pt. "Dieta jak kobieta" (dr n. o zdr. Katarzyna Brukało - Śląski Uniwersytet Medyczny) , "Kobiecość ciągle tabu" (dr n. med. Beata Wróbel) i "Czy moda może być eko?" (Monika Kłak).

Wydarzenie koordynuje red. Katarzyna Siwczyk związana z Centrum Promocji i Komunikacji Politechniki Śląskiej oraz Szkołą Doktorską Uniwersytetu Śląskiego.

Wydarzenie realizowane jest w paśmie Miasto-Region-Akademia w ramach obchodów Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej lub Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Badań Naukowych (REA). Unia Europejska ani REA nie ponoszą za nie odpowiedzialności.

plakat nauka to kobieta (2)

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie