Na zdjęciu widzimy Rektora Politechniki Śląskiej, który stoi w auli. Za nim na ścianach obrazy
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 24.11.2021

Nagroda studentów „Pro Juvenes” dla Rektora Politechniki Śląskiej

Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk otrzymał nagrodę „Pro Juvenes” w kategorii „Autorytet Środowiska Studenckiego”. Plebiscyt organizowany jest przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej.

Nagrody „Pro Juvenes” to inicjatywa organizowana przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce w ten sposób tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski.

Zwycięzców wybiera środowisko studenckie w głosowaniu internetowym, które w tym roku przeprowadzono między 9 a 14 listopada. Rektor Politechniki Śląskiej prof. Arkadiusz Mężyk nagrodzony został w kategorii “Autorytet Środowiska Studenckiego”. Gala, podczas której ogłoszono wyniki, odbyła się w sobotę 20 listopada 2021.