mini_4 (45)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 08.04.2025
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Nagroda Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich dla podcastu „Pogadajmy o nauce”

Podcast Politechniki Śląskiej „Pogadajmy o nauce” po raz kolejny nagrodzony. 7 kwietnia podczas gali Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” wręczono nagrody za najlepsze inicjatywy promujące uczelnię i naukę w polskich uczelniach. W kategorii „Uczelniane media” nagrodę otrzymał podcast „Pogadajmy o nauce”.

Miło nam poinformować, że po raz drugi podcast Politechniki Śląskiej został doceniony przez grono ekspertów zajmujących się promocją nauki i uczelni. Po nagrodzie POP Science, otrzymanej w grudniu 2024 r. podczas Śląskiego Festiwalu Nauki, tym razem podcast został oceniony przez jury ogólnopolskie. Kapituła doceniła różnorodność prezentowanych w podcaście tematów i regularność publikowanych treści. W skład nagrodzonego zespołu wchodzą: Katarzyna Siwczyk – dziennikarka, Jolanta Skwaradowska – dziennikarka, Anna Świderska – dziennikarka, Martin Huć – dziennikarz oraz realizatorzy dźwięku: Przemysław Bratkowski i Tomasz Stokłosa.

Przypomnijmy, że podcast „Pogadajmy o nauce” realizowany jest przez Centrum Promocji i Komunikacji Politechniki Śląskiej od lutego 2023 roku. W tym czasie, do końca roku 2024 roku dotarł do ponad 23 tysięcy odbiorców za pomocą kanałów streamingowych m.in. Spotify, Apple Podcasts, Amazon Music i Transistor.fm.

Od lutego 2023 r. do kwietnia 2025 r. zrealizowaliśmy już ponad 100 odcinków, w których opowiadamy o projektach naukowych realizowanych w murach Politechniki Śląskiej. Rozmowy z gośćmi – studentami, doktorantami i naukowcami prowadzimy zarówno w języku polskim jak i angielskim, a tym samym docieramy do szerokiego grona odbiorców. Wśród tematów, które poruszamy są takie, które interesują zarówno społeczność uczelni - zagadnienia rekrutacyjne, aktualne granty i projekty naukowe prowadzone w uczelni, życie studencie; ale także tematy, które interesują całe społeczeństwo.

Chcemy trafiać ze swoimi podcastami także do słuchaczy niezwiązanych z Politechniką Śląską, których przekonujemy, że nauka ma wpływ na ich codzienne życie. Dlatego też tematami rozmów są aktualne problemy m.in. transformacja energetyczna, zmiany klimatyczne, wpływ sztucznej inteligencji na nasze codzienne życie i edukacja w zakresie cyberbezpieczeństwa.

Wszystkie odcinki podcastu można odsłuchać na stronie: https://polsl.transistor.fm/

© Politechnika Śląska

Polityka prywatności

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie