Na zdjęciu widzimy profesora podczas wykładu
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 24.02.2023

Nagroda Ministra Edukacji i Nauki dla prof. Andrzeja J. Nowaka

Prof. Andrzej J. Nowak z Katedry Techniki Cieplnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki PŚ otrzymał nagrodę Ministra Edukacji i Nauki za całokształt dorobku naukowego.

Nagrody Ministra Nauki i Edukacji otrzymało 66 naukowców. Laureaci zostali uhonorowani za zasługi w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku. Nazwiska wyróżnionych poznaliśmy podczas Gali Nauki Polskiej. Prof. Andrzej J. Nowak otrzymał nagrodę za całokształt dorobku. – Ta nagroda to wielkie wyróżnienie i docenienie mojego dorobku naukowego – powiedział profesor.

Prof. Andrzej J. Nowak pracuje w Katedrze Techniki Cieplnej na Wydziale Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej. W swojej pracy naukowej zajmuje się m.in. modelowaniem matematycznym procesów przepływu ciepła, numeryczną mechaniką płynów, analizą wrażliwości w procesach przepływu ciepła. Jest autorem lub współautorem 36 książek i rozdziałów w książkach oraz ponad 130 artykułów w czasopismach naukowych. Profesor jest także recenzentem 23 prac doktorskich, 6 prac habilitacyjnych oraz recenzentem 5 wniosków profesorskich.

Jest reprezentantem Polski w EUROTHERM Committee, członkiem Scientific Committee of the International Centre for Heat and Mass Transfer, członkiem International Association for Boundary Element Methods oraz Polskiego Towarzystwa Metod Komputerowych w Mechanice.

Więcej informacji o dorobku naukowym profesora Andrzeja J. Nowaka na stronie: Politechnika Śląska | Andrzej J. Nowak (polsl.pl), natomiast o nagrodach Ministra Edukacji i Nauki na stronie: Gala Nauki Polskiej - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl).