Na zdjęciu widzimy laureatów konkursu stojących na scenie
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 13.02.2023

Nagroda „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” dla Magdaleny Kudewicz-Kiełtyki

Magdalena Kudewicz-Kiełtyka kierowniczka Biura Rozwoju na Politechnice Śląskiej została laureatką tegorocznej edycji Nagród Środowiskowych „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” w nowej kategorii „Gwiazda Rozwoju”. Kapituła przyznająca wyróżnienia doceniła jej działania na rzecz internacjonalizacji Uczelni podejmowane w ramach realizowanej Strategii Rozwoju, a także programu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza oraz Uniwersytetu Europejskiego EURECA-PRO.

Magdalena Kudewicz-Kiełtyka pracuje na Politechnice Śląskiej od 10 lat, a od 2016 roku kieruje Biurem Rozwoju w pionie prorektora ds. nauki i rozwoju prof. dr. hab. inż. Marka Pawełczyka. Jest także stypendystką sponsorowanego przez Santander Bank programu W30 Program: Developing Women Leaders in University Administration odbywającego się na UCLA w Stanach Zjednoczonych. Jej obecna działalność w zakresie umiędzynarodowienia skupia się przede wszystkim na koordynowaniu zadań w tym obszarze podejmowanych w ramach programu IDUB, w tym pozyskiwania wybitnych młodych i wybitnych doświadczonych naukowców z zagranicy, inicjowania i monitorowania realizacji zadań zmierzających do zwiększenia liczby studentów, doktorantów i kadry z zagranicy, a także udziału w projektach mających na celu podniesienia rozpoznawalności i wskaźników Politechniki Śląskiej w kluczowych międzynarodowych rankingach.

- Ta nagroda to nie tylko docenienie mojej pracy, ale wyróżnienie dla całego zespołu pracowników wspierających proces rozwoju internacjonalizacji Uczelni. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu możemy osiągać cele założone w Strategii Rozwoju, w programie Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza, a także w ramach działalności Uniwersytetu Europejskiego EURECA-PRO. Z każdym kolejnym rokiem sukcesywnie przybywa studentów, doktorantów, ale również nauczycieli akademickich z zagranicy, którzy decydują się na podjęcie studiów i pracy na naszej Uczelni. Oczywiście przed nami jeszcze sporo zadań do wykonania w zakresie umiędzynarodowienia, ale to właśnie definiuje rozwój – stawianie sobie nowych wyzwań i wyznaczanie kolejnych celów – powiedziała Magdalena Kudewicz-Kiełtyka.

Nagroda „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” przyznawana jest przez kapitułę składającą się z przedstawicieli kluczowych krajowych instytucji i organizacji zaangażowanych w tematy związane z internacjonalizacją, w tym Ministerstwa Edukacji i Nauki, Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, IROs Forum, Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, pod honorowym patronatem Przewodniczącego Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Więcej informacji o nagrodach „Gwiazdy Umiędzynarodowienia” na stronie konkursu http://gwiazdyinternacjonalizacji.pl/.