Na szarej grafice widzimy narysowane na biało jakby kredą schody, po których wchodzi ludzi. Na górze schodów narysowana świecącą żarówka
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 19.05.2022

Nabór do programu „Dobre Innowacje”

Masz pomysł, jak pomóc osobom z niepełnosprawnościami albo seniorom o ograniczonej mobilności lub percepcji w twoim otoczeniu? Wiesz, jak ułatwić im codzienne, samodzielne funkcjonowanie? Weź udział w programie „Dobre innowacje”. Organizatorzy konkursu zapewniają wsparcie merytoryczne, organizacyjne oraz finansowe w formie grantu, nawet do 50 tys. zł.

W programie mogą wziąć udział osoby indywidualne, grupy nieformalne, organizacje i instytucje (państwowe, prywatne i pozarządowe), a także partnerstwa powyższych podmiotów. Nabór ma charakter ogólnopolski i potrwa do 22 maja 2022.

Wsparcie może być udzielone na innowacje społeczne dotyczące dostępności produktów lub usług dla osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności lub percepcji. Poprawa dostępności może dotyczyć przestrzeni fizycznej, cyfrowej lub komunikacyjnej.

Osoby, które zakwalifikują się do programu mogą liczyć na wsparcie merytoryczne, organizacyjne, techniczne i finansowe w formie grantu na rozwój innowacji społecznych (minimalna kwota grantu wynosi 10 tys. zł, a maksymalna 50 tys. zł).

W pierwszym etapie wystarczy opisać swój wstępny pomysł na innowację społeczną – napisać m.in. na czym polega, jak ma działać, komu i w czym może pomóc. Każdy innowator może złożyć maksymalnie 2 wstępne pomysły, ale do dalszego etapu może zostać wybrany tylko jeden z nich.

Więcej informacji na stronie Strona główna | Dobre Innowacje.  

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie