Na zdjęciu widzimy dużą polanę, na której są dzieci i dorośli. Niektórzy pochylają się nad modelami samolotów. W ziemi stoją wbite paliki do których przywiązane są biało czerwone taśmy . W oddali widać drzewa
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 01.12.2021     Aktualizacja: 02.12.2021

Nabór do Ośrodka Modelarstwa Lotniczego w Gliwicach

Ośrodek Modelarstwa Lotniczego Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych ogłasza nabór dla dzieci pracowników PŚ na zajęcia w Ośrodku. Uczestnicy będą zajmować się modelami wolno-latającymi, zdalnie sterowanymi, latającymi na uwięzi jak i dronami.

– Obserwując współczesny świat widać, że to czasy olbrzymiego postępu techniki i technologii. Rozwój, który kiedyś zajmował lata dziś jest kwestią miesięcy. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że znajomość współczesnej techniki i umiejętność swobodnego jej wykorzystania pozwala być „w czołówce”. Mówiąc w skrócie dzisiejszy świat należy do inżynierów – mówi Jacek Pogonowski z Ośrodka Modelarstwa Lotniczego GSML.

Modelarstwo uczy dokładności cierpliwości i kreatywności, kształtuje charakter i umiejętność pracy w zespole.

– Dzieci i młodzież, która miała do czynienia z modelarstwem znacznie łatwiej i szybciej przyswaja także wiedzę z zakresu fizyki i matematyki. Potwierdzają to instruktorzy obserwując postępy swoich wychowanków. Modelarstwo to nowoczesne technologie high-tech. Ze środowiska modelarzy wywodzą się inżynierowie konstruktorzy nowoczesnych urządzeń. Jest to też naturalny start dla przyszłych pilotów – podkreśla Jacek Pogonowski.

W trakcie zajęć wychowankowie wykonują modele lotnicze, ucząc się posługiwania różnymi narzędziami oraz wykonują loty modelami w ramach treningów i zawodów. Poznają też teorię związana z lotem samolotów, uczą się regulacji modeli. Klub dysponuje narzędziami i maszynami ręcznymi, elektromechanicznymi, a także nowoczesnymi maszynami i urządzeniami (m.in. drukarka 3D, frezarka CNC, ploter termiczny CNC). Klub posiada też symulator lotu modeli.

– Modelarstwo Łączy pokolenia, rodzice świetnie się dogadają z dziećmi, dziadkowie z wnukami. Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach zarówno dzieci, młodzież i dorosłych – mówi Jacek Pogonowski. Zajęcia są bezpłatne, nabór potrwa do 15 grudnia br. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt: jack@model.bmj.pl, tel.: 608 585 289.

Więcej informacji na stronie Aktualności | Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych | Modelarstwo Lotnicze (gsml.gliwice.pl)