Zdjęcie z pikniku maturzystów
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 09.07.2021     Aktualizacja: 15.07.2021

Na Igrowej Łące odbył się Piknik Maturzystów

Na Igrowej Łące odbył się Piknik Maturzystów, podczas którego kandydaci na studentów mogli poznać Uczelnię i swoich przyszłych kolegów.

Gra miejska, konkursy, ścianka wspinaczkowa, wspólnie grillowanie i kino – takie atrakcje czekały na tegorocznych maturzystów, którzy przyszli w poniedziałek na Igrową Łąkę.

– Zależało nam na tym, aby przybliżyć przyszłym studentom jak wygląda Uczelnia i to co się na niej robi. Chcieliśmy, aby maturzyści mogli poznać też swoich przyszłych kolegów oraz dowiedzieć się jak wygląda studiowanie, jaka jest specyfika danego wydziału i czy kierunek, który wybrali, to jest to co na pewno chcą robić – mówi Dawid Mordarski, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

Podczas imprezy maturzyści mogli poznać kampus Politechniki Śląskiej biorąc udział w grze miejskiej a na stoisku Centrum Obsługi Studiów mogli dowiedzieć się jak wygląda rekrutacja oraz poznać kierunki jakie oferuje uczelnia.

– Przyszłam tutaj, ponieważ zastanawiam się nad studiowaniem na Politechnice Śląskiej. Chciałam zobaczyć jak tu jest. Politechnika ma bardzo dobrą opinię. Słyszałam dużo dobrego od zeszłorocznych maturzystów, którzy się tutaj dostali, a także od nauczycieli – mówi Zosia absolwentka jednego z gliwickich liceów.

Nad studiowaniem na Politechnice zastanawia się też Karolina z Zabrza. – Politechnika oferuje kierunki, które mnie interesują takie jak mechatronika czy automatyka. Poza tym mieszkam niedaleko – mówi Karolina.

Na piknik przyjechała też grupa maturzystów z okolic Cieszyna. – Przyjechaliśmy na ten piknik, aby spędzić wspólnie czas, poznać miasto i kampus Politechniki – mówi Krzysztof. – Chciałbym studiować na tej Uczelni, bo słyszałem o niej wiele dobrego, poza tym studiuje tutaj wielu moich znajomych – dodaje.

- Ja wybrałem Politechnikę, ponieważ także słyszałem dobre opinie na jej temat, poza tym brat mi polecał studiowanie tutaj – mówi kolejny maturzysta Filip.

Od czasu wybuchu pandemii to pierwsza impreza plenerowa na świeżym powietrzu na terenie kampusu Politechniki, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

– W ubiegłym roku nie mogliśmy się spotkać, nawet Igry odbywały się online. Dlatego chcieliśmy zrobić coś dla przyszłych studentów, ale również dla naszych studentów pierwszorocznych, którzy nie mieli okazji jeszcze stacjonarnie studiować na naszej Uczelni. Chcieliśmy ich też zapoznać z tradycją filmów na Łące Igrowej  – mówi Katarzyna Ptaszyńska z Samorządu Studenckiego Politechniki Śląskiej.

Piknik Maturzystów zakończyło wspólne grillowanie i projekcja filmów.