mini_2 (7)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 23.02.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Międzynarodowa wystawa z okazji Światowego Dnia Sztuki

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej przygotowuje wyjątkową wystawę z okazji Światowego Dnia Sztuki i zaprasza artystów do zgłaszania swoich prac.

Wystawa z okazji Światowego Dnia Sztuki zostanie przygotowana w Galerii X Politechniki Śląskiej w dniach od 12 kwietnia do 6 maja 2024 r. Wernisaż zaplanowano na 15 kwietnia 2024 r. na godz. 17:00.

Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ 15 kwietnia 1452 r. urodził się Leonardo da Vinci. W związku z tą rocznicą podczas konferencji generalnej UNESCO w listopadzie 2019 r., ustanowiono ten dzień Światowym Dniem Sztuki. Każdego roku w obchody włącza się wiele galerii oraz instytucji kultury i nauki na całym świecie.

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej również chce jednoczyć różne środowiska twórcze w Polsce i za granicą, dlatego przygotowuję wystawę. Do prezentowania swoich prac zostali zaproszeni artyści wizualni związani ze środowiskiem Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Gliwicko-Zabrzański, Okręg Katowicki, Okręg Krakowski, a także zaproszeni artyści z Polski, USA, Indii, Kostaryki, Niemiec, Japonii, Togo, Mongolii, Kanady, Turcji, Rumuni, Słowacji i Czech.

Każdy artysta, który chciałby jeszcze zgłosić swoje prace do wystawy jest zobowiązany nadesłać dobrej jakości fotografię pracy (umożliwiającą publikację dzieła w katalogu) wraz z opisem działa (tytuł, technika, wymiar, rok powstania) na adres mailowy: zpap.gliwice@onet.pl (dla członków ZPAP Okręg Gliwice-Zabrze) lub iwakruczkowska@wp.pl (dla artystów niezrzeszonych i gości zagranicznych ) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 15 marca 2024 roku.

Nadesłanie pracy na adres mailowy jest równoznaczne ze zgłoszeniem się do wystawy i udzieleniem zgody na nieodpłatne reprodukowanie działa w katalogu wystawy, w mediach oraz na stronach www, stanowiących relację z wydarzenia lub jego promocję. Jednoczenie każdy z uczestników wystawy, poprzez nadesłanie dzieła wyraża zgodę na publikację wizerunku i danych osobowych (imię i nazwisko) w wszelkich materiałach mediach dotyczących wystawy w okazji Światowego Dnia Sztuki. Prace do wystawy powinny być przygotowane do ekspozycji (oprawione, lub posiadające haczyki lub inny system umożliwiający sprawne wieszanie).

Prace nie powinny przekraczać formatu 100x70 cm. Prace wielomodułowe, tryptyki i inne dzieła składające się z wielu elementów nie będą przyjmowane na wystawę (z powodów technicznych).

Do wystawy można zgłaszać prace w technikach: fotografia, malarstwo, grafika, grafika cyfrowa, rysunek, tkanina unikatowa, papier, kolaż, projekty przedstawione w formie plansz - płaskorzeźba lub inny obiekt umożliwiający ekspozycję na ścianie. Ze względów bezpieczeństwa, organizatorzy nie przewidują możliwości pokazania rzeźb, które nie posiadają postumentów do ekspozycji.

Prace do wystawy należy dostarczyć w dniach 8-9 kwietnia 2024 do galerii X budynek X Wydziału Architektury, przy ulicy Księdza Marcina Strzody 10 w Gliwicach.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie