na zdjęciu naukowiec w maseczce przy mikroskopie
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.05.2024

Międzynarodowa konferencja ICON FM

W dniach od 10 do 14 czerwca 2024 roku, w Gdańsku odbędzie się konferencja - International Conference on Organic and Nanohybrid & Functional Materials (ICON FM). Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Śląska.

ICON FM 2024 to pionierskie i unikatowe w skali światowej wydarzenie naukowo-technologiczne. Oprócz wzajemnych inspiracji oraz tworzenia i rozwijania multidyscyplinarnej współpracy międzynarodowej, konferencja służy przesuwaniu granic poznania w kierunku syntezy projektowanych de novo molekuł i wielowymiarowych (od 1D do 3D) nanomateriałów. Z nadrzędnym celem wytwarzania wielofunkcjonalnych urządzeń oraz rozwiązań systemowych dla nowoczesnej elektroniki, energetyki i zrównoważonego rozwoju.

Unikatowość konferencji podkreśla jej lokalizacja. Gdańsk to kolebka Solidarności, czyli wolnej, nowoczesnej i demokratycznej Polski oraz inspiracja przemian dla całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Podczas spotkania wybitni naukowcy i przedsiębiorcy podzielą się swoimi odkryciami, wynalazkami, doświadczeniami i poglądami na te dynamicznie rozwijające się obszary. Wspólnie będziemy odkrywać świat możliwości, jakie – najszerzej rozumiana – nowoczesna chemia materiałowa wnosi do przemysłu elektronicznego, energetycznego, medycznego i wielu innych.

Organizatorem ICON FM jest Politechnika Śląska. ICON FM to kluczowy element europejskiego projektu ExCEED Era Chair pt. „Stworzenie i rozwój ERA Chair oraz Centrum Doskonałości w Elektronice Organicznej jako strategiczny punkt rozwoju nauki i innowacji w regionie śląskim i Polsce”, realizowanego na naszej Uczelni.

Data: 10–14.06.2024

Miejsce: Holiday Inn Gdańsk-City Centre, Chmielna 1, 80-750 Gdańsk & Zamek w Malborku

Szczegóły konferencji na stronie: www.icon-fm.pl. 

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie