Na zdjęciu widzimy żółte rowery na terenie kampusu
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 29.02.2024

Metrorower na kampusach Politechniki Śląskiej

Metrorower wystartował. Największy w Polsce i trzeci w Europie system wypożyczalni miejskich rowerów jest już dostępny. Charakterystyczne żółte rowery można wypożyczać także na kampusach Politechniki Śląskiej.

Metrorower to dzieło Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii i firmy Nextbike. Na ulicach śląskich i zagłębiowskich miast pojawiło się 1860 rowerów i 267 stacji. Stacje rowerowe stanęły także na kampusach Politechniki Śląskiej. W Gliwicach przy budynku Wydziału Elektrycznego, w Katowicach przy Wydziałach: Transportu i Inżynierii Lotniczej oraz Inżynierii Materiałowej, natomiast w Zabrzu w pobliżu budynku Wydziału Organizacji i Zarządzania.

Na zdjęciu widzimy żółte rowery na terenie kampusu

- Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia jest największą metropolią w tej części Europy. Jesteśmy swego rodzaju miastem miast, które z jednej strony pozwala miastom oraz gminom zachowywać swoją tożsamość, a z drugiej strony budować efekty synergii tam, gdzie granice wydają się zbędne. Założenia te idealnie realizuje Metrorower – mówi Kazimierz Karolczak – przewodniczący zarządu GZM.

Na użytkowników Metroroweru czekają rowery IV generacji wyposażone w nadajnik GPS. Oznacza to, że nie będzie potrzeby przypinania ich do stojaków, a system pozwoli na swobodne przemieszczanie się pomiędzy gminami i pozostawienie roweru w innej miejscowości.

Więcej informacji na stronie: https://metropoliagzm.pl/2024/02/26/metrorower-wystartowal-najwiekszy-w-polsce-i-trzeci-w-europie-system-wypozyczalni-miejskich-rowerow-juz-dostepny/.

metrorowerzabrze

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie