Zdjęcie banneru
Autor: Jolanta Skwaradowska     Publikacja: 20.10.2021

Metropolitarny Climathon 2021

28 października rozpocznie się druga edycja Metropolitalnego Climathonu 2021. Impreza odbędzie się w formule hybrydowej. Climathon to 24-godzinny wyścig kreatywności odbywający się równolegle w ponad 100 miastach na świecie. Rejestracja na wydarzenie potrwa do 26 października. Partnerem wydarzenia jest Politechnika Śląska.  

Tematami drugiej edycji Metropolitalnego Climathonu będą zagadnienia związane z efektywnością energetyczną i tym, jak racjonalnie korzystać z prądu i ciepła. Uczestnicy będą szukać rozwiązań w jaki sposób, w trosce o ochronę klimatu, możemy oszczędzać energię i ciepło w domach i mieście. Na autorów najlepszego pomysłu czeka nagroda główna w wysokości 5000 zł oraz nagrody rzeczowe.

W wydarzeniu może wziąć udział każdy: uczniowie, studenci, zespoły oraz osoby indywidualne. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy związanej z energetyką i ciepłownictwem, wystarczy otwarty umysł i chęć tworzenia niestandardowych pomysłów. Podczas wydarzenia uczestnicy otrzymają wsparcie organizatorów oraz inspirację mentorów i ekspertów.

II Metropolitalny Climathon odbędzie się w formule hybrydowej. 28 października wydarzenie rozpocznie się stacjonarnie w GPP Business Park w Katowicach i ta część będzie skierowana do młodzieży powyżej 15 lat. Natomiast równolegle, 28 i 29 października, odbywać się będzie event dla dorosłych w formule online. Rejestracja na wydarzenia potrwa do 26 października. Organiztorem wydarzenia jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia wraz z Fundacją Fortis Pro Nobis.

Więcej informacji AKTUALIZACJA: Przedłużona rejestracja na Climathon 2021. Do wygrania 10 tys. zł - Metropolia GZM.

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie