770 1 (4)
Autor: Katarzyna Siwczyk     Publikacja: 09.09.2024
Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

„Marka-Śląskie” dla „Dąbrowiaków” z Politechniki Śląskiej

W miniony weekend obyła się Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach, podczas której rozstrzygnięto XV edycję konkursu „Marka-Śląskie”. Wśród wyróżnionych znalazł się Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej „Dąbrowiacy”.

7 września 2024 r. w Hali Widowiskowej PreZero Arena Gliwice odbyła się XXX Jubileuszowa Wielka Gala Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach. W trakcie imprezy nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu „Marka-Śląskie”, który od 15 lat organizowany jest wraz z Marszałkiem Województwa Śląskiego, TVP Katowice, Radiem Katowice oraz Dziennikiem Zachodnim.

Jedno z niezwykłych wyróżnień otrzymał Akademicki Zespół Tańca Politechniki Śląskiej „Dąbrowiacy”. Statuetkę „Marki-Śląskie” w kategorii Dziedzictwo Kulturowe Regionu odebrała w imieniu zespołu Barbara Lisiecka.

- Dla „Dąbrowiaków” to niesamowity zaszczyt i docenienie 50-ciu lat działalności pokoleń kadry i artystów, którzy wypracowali ten sukces będąc ambasadorami Politechniki Śląskiej oraz regionu w kraju i na świecie. Zależy nam na dbaniu o śląskie tradycje i dziedzictwo kulturowe, ponieważ są unikalne, świadczą o naszej tożsamości – powiedziała Barbara Lisiecka, kierowniczka zespołu.

- Mamy wyjątkowe szczęście pochodzić z regionu, gdzie jest wszystko: nauka, przemysł, biznes, przedsiębiorczość oraz jest równorzędne miejsce dla kultury i sztuki. 5 lat temu na poprzednim jubileuszu otrzymaliśmy medal Gloria Artis, w tym roku statuetkę "Marka Śląskie", więc to potwierdzenie wartości naszej pracy. Te sukcesy by nie były możliwe bez zaangażowania i wsparcia ze strony Władz uczelni i osób odpowiedzialnych za Zespół, które dmuchają w nasze żagle przy realizacji wszystkich projektów. Zmotywowani otrzymanym wyróżnieniem planujemy nowe działania i obiecujemy nie spoczywać na laurach – zapowiedziała Barbara Lisiecka.

770 3

Konkurs „Marki Śląskie" ma na celu promowanie najlepszych przedsiębiorstw, instytucji, organizacji, samorządów czy przedsięwzięć, które swój sukces osiągnęły nie tylko dzięki dobrej koniunkturze i ciężkiej pracy, ale także w oparciu o wyrafinowany marketing i planowane budowanie marki. Wyróżnienie niewątpliwie przyczyni się do budowania pozytywnego wizerunku Województwa Śląskiego i budowania tożsamości regionalnej.

Nagroda „Marka - Śląskie" jest podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój województwa śląskiego i ma charakter honorowy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, podczas części oficjalnej Gali wręczone zostały także odznaczenia takie jak: Honorowa Złota Odznaka Krajowej Izby Gospodarczej oraz Zasłużony dla Województwa Śląskiego honorujące wyróżniających się ludzi, firmy i instytucje, które aktywnie tworzą gospodarkę rynkową, wspierają jej rozwój i dostosowanie do standardów europejskich. Wręczono również odznaczenia: Kryształ Prezydenta Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej, medale Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Nagrodę Specjalną w uznaniu za nieoceniony wkład w budowaniu pozycji Polski i Europy otrzymał Prof. Jerzy Buzek.

Wśród nagrodzonych znalazły się także reprezentantki kadry Politechniki Śląskiej – dr hab. Małgorzata Dobrowolska, prof. PŚ oraz dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ, które odebrały Kryształ Prezydenta Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach.

Panie zostały wyróżnione za znaczący wkład w rozwój współpracy z Regionalną Izbą Przemysłowo-Handlową w Gliwicach, postawę godną naśladowania, rzetelność, promocję postaw, działań i projektów na rzecz dobra wspólnego.

Fot. Tomasz Żak, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

image0 (1)
timo

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie