Autor: Aleksandra Weber     Publikacja: 31.05.2021

Maraton programowania Hack4Lem

Stworzenie banku przyszłości oraz walka z cyberprzemocą to zadania, które czekają na uczestników hackathonu organizowanego z okazji 100. rocznicy urodzin Satnisława Lema. Przedsięwzięcie jest skierowane między innymi do studentów, inżynierów, programistów, a także innych zainteresowanych  sprawdzeniem swoich sił w maratonie programowania.

Hack4Lem to wydarzenie podkreślające znaczenie twórczości Stanisława Lema w literaturze XX wieku, przypadające w 100. rocznicę urodzin tego wybitnego przedstawiciela polskiej fantastyki naukowej. Przedsięwzięcie w formie zdalnej potrwa od 18 do 20 czerwca .

Uczestnicy hackathonu będą mogli zaprezentować efekty pracy w dwóch kategoriach:

  • „Bank przyszłości” – dotyczącej między innymi bezpiecznej i łatwo dostępnej bankowości, inteligentnych rozwiązań oraz zautomatyzowanego personalnego podejścia do potrzeb indywidualnego klienta,
  • „Cyberbezpieczeństwo” – dotyczącej działalności na rzecz edukacji cyfrowej społeczeństwa, zapobieganiu cyberprzemocy, wspieraniu osób spotykających się z hejtem w Internecie.

Udział w Hack4Lem jest darmowy i skierowany do wszystkich osób zainteresowanych tematyką bankowości oraz cyberbezpieczeństwa. Łączna pula nagród wynosi 150 000 złotych.

Organizatorami wydarzenia są PKO Bank Polski, Microsoft oraz Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej https://hack4lem.com/

© Politechnika Śląska

Ogólna klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych przez Politechnikę Śląską

Całkowitą odpowiedzialność za poprawność, aktualność i zgodność z przepisami prawa materiałów publikowanych za pośrednictwem serwisu internetowego Politechniki Śląskiej ponoszą ich autorzy - jednostki organizacyjne, w których materiały informacyjne wytworzono. Prowadzenie: Centrum Informatyczne Politechniki Śląskiej (www@polsl.pl)

Zasady wykorzystywania „ciasteczek” (ang. cookies) w serwisach internetowych Politechniki Śląskiej

Deklaracja dostępności

„E-Politechnika Śląska - utworzenie platformy elektronicznych usług publicznych Politechniki Śląskiej”

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie